Wpis z mikrobloga

W Polsce tez Rosja prowadzi wojne informacyjna niestety nie wiem czy coś sie w tych kwestiach robi.

Czesi odrobili amerykańską lekcję. Przed wyborami przygotowują się do walki z propagandą Rosji

Czeski rząd powołał Centrum Przeciw Terroryzmowi i Zagrożeniom Hybrydowym

We wrześniu czeski kontrwywiad ujawnił, że Rosja prowadzi w Czechach "wojnę informacyjną" za pomocą "agentów propagandy", a celem tych działań jest zdestabilizowanie kraju. Według służb kontrwywiadu Rosja uruchomiła w Czechach "całą sieć agentów i grup zajmujących się propagandą i rozpowszechnianiem fałszywych danych oraz informacji oczerniających Unię Europejską, Ukrainę i NATO"


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21241804,czesi-odrobili-amerykanska-lekcje-przed-wyborami-przygotowuja.html#BoxNewsImgZ21

#rosja #ruskapropaganda
  • 14
W Polsce tez Rosja prowadzi wojne informacyjna niestety nie wiem czy coś sie w tych kwestiach robi.


@szurszur: Jako że beneficjentem tej wojny informacyjnej jest partia rządząca, obawiam się że nic.
@Cheater Przed momentem pisałeś, że rosyjska propaganda to źródło prawdy i podajesz przykład Krymu . Co według rosyjskiej propagandy było pierwsze - rosyjskie wojska na Krymie czy referendum?
@Cheater Nie chcę wchodzić w dyskusję o tym czy jest "coś złego" w wysyłaniu swojego wojska na terytorium sąsiada. I tak Ciebie nie przekonam, więc dyskusja będzie jałowa. Chciałem tylko pokazać, jak bardzo prawdomówna jest rosyjska propaganda, według której tych wojsk do czasu oficjalnego wcielenia do FR nigdy na Krymie nie było. EOT