Wpis z mikrobloga

#rzeszow #mechanika #mechanik #mechanikasamochodowa #mechaniksamochodowy #elektryka #samochody #vw #passat #passatb6
Witajcie, wczoraj moja b6 w dieslu mnie zawiodła, odpaliłem auto i podjechałem do sklepu.. po 10 minutach wchodze do auta wkładam kluczyk ( na zapłon ) lampki się zapaliły, że niby wszystko git, tylko jakis stuk było słychać, ja do odpalania a tu nic nawet nie kreci, ani nie próbuje.. Akumulator raczej nie padł, bo światła świeca, obstawiam na bendix , miał ktos coś podobnego ?
Co do Rzeszowa, orientuje się ktoś gdzie w Rzeszowie mogę oddać auto do naprawy do elektryka/mechanika ?
  • 25
  • Odpowiedz
bendix


@3330235: możesz jeszcze spróbować poszturchać czymś rozrusznik, czasami to pomaga. Mój ojciec miał Patrola z końcówki lat 80 i coś w rozruszniku nie łączyło i by go odpalić trzeba było kluczem do kół go zawsze porządnie grzmotnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drakerc: czytałem, że lepiej tak nie robić, bo tylko rozrusznik pojdzie na straty, lepiej to go wyciągnąć i przeczyścić..
Pytanie gdzie się znajduje hehe ..
  • Odpowiedz
@3330235: możesz delikatnie spróbować, może akurat coś się zluzowało. Znająć praktyki warsztatowe walenie w rozrusznik kijem to będzie pierwsza opcja którą wypróbują, więc możesz to zrobić za darmo :P
https://youtu.be/6TX63XO6n8A?t=1m40s
tu taki mini "poradnik"

Co do lokalizacji rozrusznika, przejrzyj obrazki google, może któryś pasuje do twojego, bo nie mam pojęcia gdzie może być w Audi
https://www.google.pl/search?q=audi+b6+starter&espv=2&biw=1366&bih=638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwic09yiysHRAhXDBSwKHa-bCDkQ_AUIBigB#tbm=isch&q=audi+b6+starter+location&imgrc=jsnEPJBIfoClPM%3A
  • Odpowiedz
@3330235: nikt nie mówi że bezpośrednio młotkiem bo korpus pęknie :). Pośrednio przez drewniany klocek. Rozrusznik gdzieś przy skrzyni, możesz poszukać idąc po kablu z aku, alternator od rozrusznika odróżnisz?
  • Odpowiedz
sluchajcie po wajchowaniu biegami i przetrzymaniu dluzej udalo mi sie go raz odpalic ale go za chwile zgasilem i chyba jestem w dupie.. rozrusznik chyba firmy valeo..
  • Odpowiedz
@3330235: ja Ci dałem radę typu "odpal i przejedź do miejsca, w którym go naprawisz" :p może się uda jeszcze raz, bo chyba dalej stoi pod sklepem? nie znam się na tym, więc nic więcej nie jestem w stanie pomóc.
  • Odpowiedz