Wpis z mikrobloga

Mirki, na monitorach średnio się znam, ale doradźcie mi, jakie są różnice w tych dwóch monitorach Della:

1) P2417H - mój faworyt

2) U2414H - wydaję mi się, że ten jest bardziej polecany w internecie

Zacznijmy od tego, że ten pierwszy jest tańszy ok. 830 zł, kiedy ten drugi kosztuje ok. 980 zł. Tylko, że na papierze ten pierwszy wygląda lepiej: 6 ms / 4mln:1 - a drugi 8 ms / 2 mln:1

Poza tym to:

P2417H:
1 x Display port
1 x HDMI
1 x VGA
2 x USB 2.0
3 x USB 3.0

U2414H:
2 x HDMI
1 x mini Display port
1 x Display port
1 x Display port out
5 x USB 3.0

Planuje zakup monitora i od początku byłem zdecydowany na P2417H (i nadal jestem - miałem styczność z poprzednikiem P2414H i według mnie to super monitor), ale ten model U2414H wprowadził małe zamieszanie. Wychodzi na to, że U2414H nie będzie lepszy do gier, ale waży 2 razy mniej i ma cieńsze ramki, przez co raczej lepiej wygląda. No i pobór mocy 3W mniej... I to tyle? Bardziej biurowy monitor?

60% praca "biurowa", 30% gry, 10% filmy.

#komputery
#monitory
  • 6
6 ms / 4mln:1 - a drugi 8 ms / 2 mln:1


@jabukasiga: nigdy się nie kieruj tymi marketingowymi wartościami i tyle, tutaj masz dell u2417h który to niby też ma 6ms a tak naprawdę 8ms http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2417h.htm

dopóki nie pojawi się recenzja tego p2417h, to zkładaj że te wartości nie mają żadnego znaczenia i są one podobne do siebie, ja obstawiam że do gier oba monitory będą okej i sprawdzać będą
@xtracom: Wiesz co, ja cały komputer + monitor i inne bajery będę zamawiał w lutym, więc mam jeszcze czas na zastanowienie :) , ale u mnie na 95% to będzie ta tańsza wersja P2417H.

O kurde, teraz się kapnąłem, że P2417H nie ma DVI. Ale za to ma VGA... Coś dziwnego (ʘʘ)