Wpis z mikrobloga

@tomaszk-poz: to, ze są wyższe jest faktem, w sumei żywienie ma wiele wspólnego, fajne było zdjęcie muricanów z piechoty i syryjskich żołnierzy, którzy wyglądali jak wieszaki przy nich.
Ale czas dojrzewania się wydłuża od dobrobytu, bo nie ma zagrożeń więc presji by być samodzielnym. Masz te badania? (w czasach rewolucji przemysłowej nastolatki normalnie w fabrykach robiły)
  • Odpowiedz
i to jest dowód na to, że we wszelkich sztukach ważny jest kontekst. To zdjęcie, bez tej historii byłoby tylko fotografią przedstawiającą dwie dziewczynki, a wraz z opowieścią zyskuje dodatkowy wymiar.


@Fafnucek: Oczywiście w dużym stopniu masz rację, chociaż warto zaznaczyć, że samo zdjęcie też jest dobre.
  • Odpowiedz
@Naxster: w dawnych czasach nikt sie nie zastanawial nad pojeciem dojrzalosci spolecznej, wtedy nie istniało pojecie dziecinstwa, nastolatki pracowaly, a ja skupilem sie na plciowej, bo przeciez chodzilo o spacyfikowanie chcicy pannicy, wydanie i pozbycie sie "obciazenia" zanim stanie sie "niezdatna" przez wiek. Ludzie krotko zyli, wiec nie czekano z ozenkiem nie wiadomo ile, piersi urosly, pojawila sie miesiaczka, to byla na wydaniu. Zosia u Pana Tadeusza to ile miala lat
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Akceptuję naukowe podstawy, dojrzewanie płciowe najwidoczniej przyspiesza. Nie mówiłem o nim, ale przynajmniej czegoś nowego sie dowiedziałem.
Nadal jednak guzik mnie interesuje jak "pacyfikowano chcicę pannicy". Nie jest kiedyś. A obsesja na punkcie czegoś co można utracić przez jazdę konną, prowadząca do uznania za "niezdatną do wykorzystania" jest zła. Bo istnieje jeszcze dziś.
  • Odpowiedz
@Naxster: Ja tez sie nie akceptuje wariactwa na temat dziewictwa, wiecej, wole jak kobieta nie jest dziewica. Nie przez lenistwo :-D tylko uwazam, ze zwiazek nalezy budowac na podstawie glebszych przeslanek niz chwilowa chuc, dlatego lepiej jak kobieta sie wyszaleje i seks zejdzie na plan dalszy, bo seks to sprawa chwilowa i moze zniknac (choroba, zmiana libido) a uczucie jak sie dba bedzie trwale (no chyba, ze Alzheimer zaatakuje lub udar).
  • Odpowiedz