Wpis z mikrobloga

Co nowego u Pingwinkowego:

Lumina 1.2 wydana
Rozpoczyna się mrożenie Debiana
Można wyłączyć bloby Intela (ME)

PHPVirtualBox

Jak ktoś lubi jutuba to może przekona się do tego
Bogosort w minutę
Laptop Della z AMD do 2000zł

Cóż, chciałem niedawno rzucić pingwinka w cholerę, ale czasowo dam mu szansę; zobaczymy co z tego będzie.

No i jak ktoś chce to może się zarejestrować na Pingwinku, może wejść na kanał IRCowy (pingwinek na freenode), może subskrybować kanał jak mu odpowiada ... Wiecie co macie robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux #pingwineknet
  • 6
@fervi: Jakie jest zastosowanie VirtualBoxa w PHP? Z tego co rozumiem to jest tylko nakladka odpowiedzialna za wyswietlanie na komputerze klienta (bo na serwerze musi byc VBox zainstalowany no i PHP dziala po stronie serwera) i w tym przypadku chyba sto razy lepiej uzywac RDP?
@piwniczak: Nie znam zastosowania, po prostu ktoś założył, że można zdalnie pracować na VBoksie, odpalając go gdzieś na serwerze.

Może odpalanie VPSów na VBoksie? Nie wiem czy komuś to potrzebne, ale potencjalnie ...

Osobiście chyba lepiej odpalać Xpra / VNC / RDP do serwera z Linuksem i stamtąd odpalać VBoksa.

Osobiście chciałem tam przekazać jedną maszynę wirtualną z Windowsem, ale serwer (na którym testowałem) nie ma praktycznie akceleracji grafiki i wydajność