Wpis z mikrobloga

Od godziny tak kopci, a bagiety nic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Dassault: i myślisz że co zrobią? Nic. W mojej okolicy (Nowa Huta) jest miejsce gdzie stoi sobie warsztat samochodowy. Gdy się jedzie główną drogą, to przy tym warsztacie czujesz się jakbyś na łeb założył maskę inhalacyjną podłączoną prosto do komina - ja w samochodzie prewencyjnie włączam wcześniej obieg wewnętrzny. Bezpośrednio z tymże zakładem graniczy Sanepid -
@enron: Dostanie 500 złotych mandatu to mu się odechce oszczędzania na opale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dassault: a skąd wiesz czy dostanie? Niewykluczone że pali legalnym węglem, za to podłej jakości i byle jak.
@enron: Nie wiem ile dostanie wiem że do niego pojechali, tyle mi powiedział pan dyspozytor. Oczywiście założyłem pozytywny obrót spraw bo jestem optymistą.
@przemoprzemek: @enron: Szukacie samych negatywów...
Najgorsze jest to że moje zgłoszenie było dopiero drugim w tym rejonie, co pokazuje mentalność ludzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@enron: Wańkowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piekuo: bingo. Współczuję tym ludziom którzy mieszkają w okolicy Stadionowej, albo kupili mieszkania w tych nowych domach na Wańkowicza. Chyba nie ma bardziej rakowej strefy w Nowej Hucie...
@enron: Gość w tym komisowarsztacie to nie wiem jakim miałem węglowym pali ale co jade do pracy to widze że kopci na żółto, tak samo jak ktoś mieszkający w tym pojedynczym domu przy przystanku Wiadukty, ale tam ewidentnie coś wypalają bo jeszcze na przełomie listopada/grudnia jak w nocy bywało po 10-15 stopni to palili na czarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piekuo: kiedyś dawno temu biegałem nad Zalew i potem wracałem przez Wańkowicza - po jakimś czasie zarzuciłem ten zwyczaj i biegłem po prostu Al. Solidarności aż do HTS i wracałem potem Ujastkiem, Łowińskiego i Kocmyrzowską. Po prostu już miałem dość kaszlu z flegmą pełną drobinek sadzy...
Teraz w ogóle olałem te okolice i biegam poza Kraków - ale Wańkowicza to jest naprawdę jakiś dramat.
@enron: no i oczywiście legenda kopcenia - dom przy rondzie czyżyńskim. Boże jak ja współczuje tym którzy mieszkają obok niego w bloku na 4-5 czy nawet 6 piętrze, gość całe osiedle mgłą zasłania. Ale zgaduje że już nie raz była u niego straż miejska bo to co on tam wyrabia to głowa mała (,)
@piekuo: a tam to nie bywam - ale wyobrażam sobie co tam musi się dziać. Wystarczy połowa tego co robią ci warsztatowcy by obrzydzić sąsiadom życie...
@enron: Na czyżyńskim jest gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dodatek 20 metrów od komina (dom 2 kondygnacje) stoją dwa bloki po 8-10 pieter więc wszystko co gość pali leci odrazu na okna. Pare razy jak w nocy tamtędy jechałem to włączałem światła przeciwmgłowe bo myślałem że wjeżdżam w ściane
@enron: Na czyżyńskim jest gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dodatek 20 metrów od komina (dom 2 kondygnacje) stoją dwa bloki po 8-10 pieter więc wszystko co gość pali leci odrazu na okna.


@piekuo: chyba na miejscu mieszkańców bloków bym sobie zorganizował rozrywkę z próbami trafienia czymś w ten komin ;)
Jakby ktoś szukał masek Respro w Krakowie, to od ręki można dostać parę modeli na stoisku z kosmetykami Biały Jeleń w CH Czyżyny. Da się też przymierzyć i wybrać rozmiar.