Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
#zdrowie
Mirasy mam pytanko. Ostatnio wplątałem w mój trening skakanke i dość intensywnie nią nadupcam. Problem pojawił się kiedy podniosłem intensywność a dotyczy on bólu piszczeli na wysokości około 1/3. Ból ten nie jest bólem mięśni wokół kości a niej samej. Szybki przegląd i wychodzi na zapalenie okostnej co po około tygodnia odpoczynku powinno zniknąć. Czy ktoś miał podobny problem? Czy nie #!$%@? się w tańcu i odwiedzić fizjo?
  • 16
@jan_pezus mam tak samo jak Ty tyle, że nie podczas skakanki (z której nie korzystam), a podczas kardio na bieżni na siłowni po ćwiczeniach. Nie umiem biegać? Dodam, że kiedyś (mniej więcej rok temu) nie miałem z tym problemów.
@kokos1234

Widzisz, ja nawet jak czasami dla relaksu zrobię 8-10km to wszystko spoko, żadnego bólu. Nie wiem czy to, że na skakance jest większa intensywność czy może coś innego, nie wiem.

@brtk122 tak mam zamiar zrobić ;)
  • 0
@jan_pezus poczytaj na forach biegaczy. Zapalenie raczej nie. Cos podobnego sie dzieje u ludzi krorzy zaczynaja biegac na srodstopie i za szybko dodaja km. Poszukaj punktow spustowych od wew strony piszczeli. I zmniejsz objetosc. To minie.
@bst nie wiem czy to ma coś wspólnego ale biegam nie od pięty tylko srodstopiu wiec może podobnie mam ze skakanką.

@raczej_nieinaczej całkiem możliwe, na początku 10 minut sprawiało problemy choć kondycję myślę mam jakotako a teraz to panieeee all day all night ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jan_pezus: tak zwane "shin splits", jest to dosłownie naderwanie przyczepów mięśni stabilizujących stopę, a doczepionych do kości piszczelowej. Boli okostna, do której są doczepione. Jeszcze zależy, z której strony boli. Lekarstwo - jak boli na zewnątrz, to 2 tygodnie co najmniej przerwy, a potem ćwiczysz mięsień unoszący stopę, np kładąc na niej hantla. Chodzi o ten przeciwstawny do łydki. Jak wewnątrz - też najpierw przerwa, potem robisz takie proste ćwiczonko -
@tomtom666 ból wewnątrz, tak jak mówisz.
@AGMateusz Panowie, jedno pytanie. Robie przerwę, po bólu nie ma śladu i znowu wchodzę na wysokie obroty. Czy organizm się przyzwyczai do takiej intensywności czy znowu odstawka na jakiś czas?