Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc - co to za element o oznaczeniu "JA8K" pod dipswitchem, koło napisu 3V3?
Wrzucenie w google "ja8k datasheet" nie pomogło.
Potrzebuję namierzyć ten element bo programator przestał działać, a ten element po podłączeniu do USB robi się przesadnie gorący i diody po chwili gasną - oczywiście nawet bez podłączenia czegokolwiek do programatora.
Niestety firma od której to kupiłem od wczoraj milczy.
#elektronika #elektroda #elektronikadiy
WebSpider - Mirki, proszę o pomoc - co to za element o oznaczeniu "JA8K" pod dipswitc...

źródło: comment_DJUYabjjH5QDF1LhnNj9vomV1I6mz3aY.jpg

Pobierz
  • 20
@WebSpider: Prawdopodobnie LDO na 3.3V.
Jak chcesz wiedzieć na 100% to zostaje ci długie googlanie a i tak możesz się nie doszukać. Polecam takie hasła jak "SMD codes" "component codebook". Czasem łatwiej znaleźć cześć na wymianę niż dowiedzieć się co to dokładnie jest:
https://www.aliexpress.com/store/product/Transistor-IC-chip-SMD-6-pin-IC-JA8K-SOT23-6/1395137_2033398966.html

Przy okazji: to, że regulator robi się gorący wcale nie musi oznaczać, że to on jest uszkodzony. Jak masz zwarcie na szynie 3.3V gdzieś dalej to pompuje
@6502: Bardzo mało prawdopodobne. 6 niezależnych wyprowadzeń to musiałyby być 2 tranzystory a rzadko spotyka się takie konstrukcje w tak małych obudowach. Poza tym widać, że jedno z wyprowadzeń podłączone jest do szyny 5V. Prawie na pewno jakiś regulator.
Panowie, dziękuję.
@dlugi_: @6502: @olewales: aliexpress faktycznie mówi o tranzystorze, ale wg tego co podrzucił @SteffK to może być "TS5A3159 1-Ω SPDT Analog Switch" i w to bardziej wierzę bo wyprowadzenia z datasheetu pasują do tego co widzę na płytce.
Wiem, że LDO może się grzać i może przyczyna być gdzieś indziej, ale nie potrafię znaleźć.
Poniżej są jeszcze 3 takie same układy i myślę, że może to faktycznie
@WebSpider: Fajnie masz, że TI Ci wysyła sample. Mnie nie chcieli nawet na firmowy adres ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co prawda chciałem zamówić dość drogie DSP ale nie wiem czy to robi różnicę podczas "review"
@olewales: Też na firmę zamawiam, tylko u mnie to placówka naukowa związana z informatyką więc przechodzi bez problemu. Choć nigdy nic droższego nie zamawiałem, zawsze pierdoły tego typu co teraz, czy jakieś regulatory.
Latem zaostrzyli limity i przez pół roku nic nie mogłem wziąć.