Wpis z mikrobloga

vectra b 2.0 benzyna. po odpaleniu auta i przejechaniu 1,5 km (na benzynie) na stację benzynową i zgaszeniu silnika zaczynam tankować gaz gdy skończę odpalam auto (dalej na benzynie) trzyma obroty na sekundę i gaśnie. potem muszę kręcić go z 10 -15 sekund żeby odpalił nie wiem.. paliwo nie dochodzi czy co? jak się trochę rozgrzeje to odpala bez najmniejszego problemu ale taka sytuacja zdarzyła mi się juz 3 raz

#pytanie #pomoc #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
@agnis20 U mnie w pewnym sensie podobny przypadek, z tym, że w Astrze G 2.0 diesel. Pierwsze odpalenie po nocy (nawet latem) to była loteria. Kręcił, a nie odpalał, lub jak u Ciebie odpalił, wszedł na pbroty i gasł. Musiałem odpalać na holu. Następne odpalania w ciagu dnia były ok. Później nawet w ciągu dnia to już była loteria. Obstawiali pompę paliwa, po wymianie to samo. Okazało się po wielu próbach, że
@agnis20: Spotkałem się z podobnym problemem, ale przy dieslu (Astra 3). Wtedy winny był EGR. Tu może być podobnie, ale nie koniecznie. Najpierw podłączyłbym pod komputer i sprawdził błędy. Jeżeli to coś z EGR albo przepływomierzem to powinno coś wyrzucić. Jak nie będzie żadnych to będziemy kombinować dalej.
mam tak samo w benzyniaku (innym, astra f) ale jeśli przełączę na gaz za wcześnie - może komputer Ci jakoś przełącza przy tym kolejnym odpaleniu? ja mam przełącznik, i dopóki wskazówka temperatury się nie podniesie, trzymam go na benzynie. A jeśli za wcześnie odpalę gaz to mam właśnie takie objawy jak napisałeś