Wpis z mikrobloga

@Mesk:
Są tu jakieś eksperty, którzy wyjaśnią czemu to się stało? Chciał zrobić jakiś bliski przelot i popełnił błąd, czy co?

Na GIF-ie widać, że gościu miał jeszcze z początku trochę miejsca na reakcję i miał sporą prędkość postępową. Nie mógł jej wykorzystać żeby uspokoić prędkość opadania?
@Mesk:

Są tu jakieś eksperty, którzy wyjaśnią czemu to się stało? Chciał zrobić jakiś bliski przelot i popełnił błąd, czy co?


@Sh1eldeR: Ekspertem nie jestem, bo zwykły rekreacyjny latacz ze mnie, ale wygląda mi to na nieudane awaryjne lądowanie - pewnie robił przelot, wleciał w jakieś duszenie/ zagapił się i był już na tyle nisko, że przyszło lądować w nieciekawym terenie - wszędzie dookoła nierówne skały, więc wybrał szosę. Najpierw
@Sztabowy: @fre4k:
Dzięki za sugestie. Ja mam tylko doświadczenie samolotowe i z dyskusji z kumplem, co dużo skacze na spadochronach. On mi mówił, że generalnie spokojnie można wyhamować spadochronem przed samą ziemią i to dlatego jak on ląduje, to robi to jak piórko. Jak się zachowuje paralotnia to nie mam pojęcia.

- leciał z wiatrem (możliwe, że tak późno się zorientował, że jest już nisko i chciał na pełnym gazie
@Sh1eldeR: @Sztabowy: to skrzydło nie wygląda na przelotowe, raczej na jakiegoś mini winga i speedflying. Przy mini wingach, zwykle skrzydła są obciążone dużo bardziej i mają o wiele większe prędkości, pooglądajcie sobie filmy na youtube, oni latają tam czasami centrymetry nad skałami, ten po prostu nie przeszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
On mi mówił, że generalnie spokojnie można wyhamować spadochronem przed samą ziemią i to dlatego jak on ląduje, to robi to jak piórko.


@Sh1eldeR: Wrzucam obrazek z podręcznika: przykładowy wpływ zmiany prędkości opadania dla różnych prędkości skrzydła. W tym wypadku jest to przedział między 1 m/s do 2.5 m/s, więc względnie mała rozpiętość. Przy lądowaniach na paralotni raczej chodzi o wyhamowanie prędkości postępowej, żeby jak się dotknie nogami ziemi, żeby spokojnie
Pobierz Sztabowy - > On mi mówił, że generalnie spokojnie można wyhamować spadochronem przed ...
źródło: comment_mOXpFTn8Z0fNebuCKW3lGaC8XAAl4Nc3.jpg