Wpis z mikrobloga

O proszę...

Po tym jak ostatnio "łaskawie" Telewizja publiczna poświęciła całe 1,5 minuty w ciągu całego dnia WOŚPowi w niedzielę dzisiaj po raz pierwszy od 20 grudnia napisali na TVP.info.

Powiedzieli o zakończeniu się rekordowej zbiórki po dwóch dniach od zakończenia zbiórki i jednego z największych eventów na całym świecie?


Owsiak jest taki sam jak Kijowski


...po czym skopiowali tekst Lisickiego z Gazety Polskiej...

Jerzy Owsiak przez lata używany był przez postkomunę jako kij bejsbolowy do okładania zwolenników odbudowy Polski niepodległej, wolnej od wpływów uwłaszczonej bezpieki.


Jak? Bo o czymś nie wiem najwidoczniej...

Fakt, iż w tym roku więcej Polaków oglądało film „Pucz” niż finał WOŚP w TVN, pokazuje, że z maczugi została co najwyżej trzcinka – czytamy na łamach środowej „Gazety Polskiej”. Liczby okazały się bezlitosne. Film „Pucz” w TVP1 obejrzały 3 mln 154 tys. widzów. Finał WOŚP w TVN – 2 mln 826 tys. osób.


Fakt porównania 30 minutowego para-dokumentu w #tvpis, na którą KRRiT otrzymało ponad 20 skarg do ponad 6,5 godzinnej relacji w 3 kanałach TVNu jest niezwykle słabe... Poza tym, wg TVNu, "Światełko do nieba" oglądało 3,8 mln widzów więc to porównanie jest ryzykowne...

„To koniec mitu akcji Owsiaka jako porywającej ogół Polaków. Owsiak jako lider i guru zużył się w z dwóch powodów – agresywnego udziału w politycznych sporach oraz dorabiania się na WOŚP” – twierdzi dziennikarz „GP”.


Jeżeli chodzi o "agresywny udział w politycznych sporach" to mowa oczywiście jak Pisał do Premier Kopacz, Ministra Arłukowicza? A dorabianie się na WOŚP jest już napraaaaaawde starym chochołem...

Zdaniem Piotra Lisiewicza „na niekorzyść Owsiaka działa w równym stopniu fakt, że go w TVP nie widać, jak i to, że TVN czy »GW« widowiskowo go wspierają”.


Niekorzyść? Hmmm... Rekordowa zbiórka pomimo braku udziału mediów publicznych chyba jest jednak dowodem, że wsparcie TVN jest pozytywne dla samej zbiórki...

„Jedno i drugie redukuje Owsiaka do roli zużytego uczestnika politycznych awantur. Natomiast w roli »świętego« uznawanego przez ogół Polaków, który w kluczowych momentach wciela się w rolę brutalnego manipulatora, Owsiak jest skończony. Tylko »święty Owsiak był groźny” – sądzi autor artykułu.

OWSIAK JEST SKOŃCZONY


gdybym dostawał 10 groszy za każdym razem gdy słyszę tego typu pieprzenie to już dawno nie musiałbym siedzieć tu na mikro...


„Z kolei prof. Andrzej Rzepliński spontanicznie i apolitycznie zbierający pieniądze do puszki na ulicach Piotrkowa, był równie autentyczny co oficjele z jego dawnej partii PZPR biorący udział w wykopkach czy wręczający goździki z okazji Dnia Kobiet” – stawa tezę Lisiewicz


Zatem udział pary prezydenckiej był też równie autentyczny i apolityczny czy tylko zabiegiem marketingowym by Duda mógł pokazać "TEJ, PATRZCIE, JAKI JA JESTEM NIEZALEŻNY..."

W opinii publicysty „ktoś, kto chodzi z puszką i namawia ludzi do datków, a parę dni wcześniej dostał z trybunału 320 tys. zł w oczywisty sposób budzi złośliwe komentarze”.


To w takim razie jak można ocenić pracowanie w "niezależnej gazecie", która to reklamowała się hasłem "Chcesz żyć w demokracji? Patrz na ręce władzy" i tej obecnej władzy w zasadzie "nie patrzy na ręce"?

„Taktyka wygaszania Owsiaka, czyli niedofinansowania go przez państwo oraz publiczną TVP, wydaje się w tej sytuacji najrozsądniejszą – skonkludował dziennikarz „Gazety Polskiej”.


Jeżeli poprzez "najrozsądniejsze" uważa dziennikarz zyskiwanie coraz to większej popularności, osiąganie coraz to wyższych wyników zbiórki, zaspamowanie całego internetu od prawa do lewa wieściami na temat WOŚP, no to chyba takie "wygaszanie" nie uda się...

Przeczytałbym cały tekst tego "niepokornego" dziennikarza, ale nie mam zamiaru im płacić za to, zatem tylko i wyłącznie odniosę się do tego, co tuba propagandowa PiSu doniosła.

Zresztą, to nie pierwszy raz kiedy Lisiewicz wykazał się brakiem RiGCzu. Tutaj wspominałem o tym, jak to w studiu TV Republika wymyślał niestworzone rzeczy.

Bottom line, dobrze, że tacy w pełni niezależni dziennikarze funkcjonują i pełnią rolę takiego pożytecznego idioty. Bo nie zdają sobie sprawy, że im więcej szamba wylewają na Owsiaka, Woodstock i na osoby wspierające WOŚP, tym bardziej ludzie będą pokazywać, jak bardzo chcą wesprzeć inicjatywę Jurka.

Autorski tag - #goofaskomentuje

#neuropa #4konserwy #polityka #tysiacurojenniezaleznychmediow #bekazpisu #bekazprawakow #wosp #wosplive #woodstock
Goofas - O proszę...

Po tym jak ostatnio "łaskawie" Telewizja publiczna poświęciła...

źródło: comment_d3lSs5PkUwG2PFLAgFj0NQwN5wufy3Vv.jpg

Pobierz
  • 14
@Goofas: a potem banda pożytecznych debili łazi po mirko i pisze "no WOŚP ma się niedobrze bo Owsiak sie zaangażował politycznie".
#!$%@? nie dość ze rozsiewają bolszewicką siermiężną propagandę to nawet nic z tego nie mają. Ot kłamią kocopoły bo im ktoś tak powiedział.
Prędzej #!$%@? TVP padnie bo ludziom się znudzi PRLowy kanał niż WOŚP straci popularność. Ale lepiej kręcić korbką wieszczenia upadku.

#!$%@?łem się.
@Goofas: najbardziej mnie śmieszy, ze to mechanizm tak prosty, że nawet w Doktorze Who był. Odwołał on premier za pomocą 5 słów: "czy ona nie wygląda na przepracowaną?" I zaraz wszyscy zaczeli kwakać do rytmu. Plotka nie potrzebuje niczego więcej poza powtarzlanością.
I tak upadek WOŚPu staje się "faktem medialnym" bo przecież wszyscy wiedzą, ze tak jest i to wina Owsiaka.