Wpis z mikrobloga

Mirki tym razem #pytanie do osób, które odwiedziły #planetarium w #lodz.
Sprawdzałem program jaki tam oferują i pokazy mają nazwę: Dwa szkiełka, Na skrzydłach marzeń, Początki ery kosmicznej,
Czarne dziury. Problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnych informacji jak wyglądają takie pokazy i co jest tam wyświetlane. Chce tam pójść ze swoim różowym ale nie chce wybrać czegoś co może być nieinteresujące. Czy ktoś z Was był w tym planetarium i może polecić jakiś pokaz i opisać go w kilku słowach?
  • 5
Na skrzydłach marzeń - historia latania: od prehistorii, przez zwierzęta, pierwsze próby ludzi oderwania się od ziemii po samoloty wojskowe, transportowe, rakiety. Raczej nie polecam. Szedłbym w rzeczy związane z kosmosem bo wyświetlanie przestrzeni kosmicznej było najbardziej efektowne. Gdybym miał iść drugi raz wybrałbym czarne dziury ;)
@O_Father_O_Satan_O_Sun: Czarne dziury. Na początku seansu wyświetlają aktualne położenie gwiazd na niebie w dniu, w którym jesteś w planetarium, później Pani tłumaczy zagadnienia o kosmosie i czarnych dziurach, by lepiej je zrozumieć, a następnie wyświetlają film o tej tematyce. Uwaga, mnie się trochę kręciło w głowie podczas pokazu, gdy szybko pokazywano niektóre ujęcia z filmu.
@O_Father_O_Satan_O_Sun ja też byłam na tym pokazie co o lataniu, jednak mam zupełnie odwrotne wrażenia. Cała historia była ciekawa i efekty były takie, że czasem czuło się, że się leci :) myślę, że warto wybrać pokaz, który po prostu wydaje Ci się bardziej interesujący z nazwy, bo chyba każdy zaczyna się od wyświetlania przestrzeni kosmicznej. Potem jest film i na końcu można zadać jeszcze parę pytań i poprosić o przybliżenie konkretnej planety
@O_Father_O_Satan_O_Sun: Jeżeli planujesz kiedyś jechać do Energylandii to tam też masz okazję zobaczyć "Na skrzydłach marzeń", może nie będzie takich efektów i warunków jak w planetarium, ale po kilku godzinach zjeżdżania warto się tam wybrać żeby nawet odpocząć te 35 minut. Ja byłem i polecam. Szedłem tam z myślą, że stracę 35 minut zjeżdżania kosztem jakiegoś durnego filmu, a po wyjściu byłem bardzo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°