Wpis z mikrobloga

@xSQr: na przyszłość: jeśli jest wytłoczka na tabletce to znaczy, że można ją legalnie przełamać i zużyć trochę później. jeśli takiej nie ma, to krojenie jej na własną rękę nie jest zalecane - w sensie, może się wchłaniać zupełnie inaczej i przez to inaczej (słabiej/mocniej/ble) działać. chodzi tu o otoczkę tabletki. :)
a setaloft spokojnie krój i zostaw na jutro.
@alyszek: No z tą wytłoczką to niekoniecznie :D Niektóre formy leku nawet mające kreskę podziałową są niepodzielne (modyfikowane uwalnianie albo substancje bardzo silnie działające), wbrew temu co wynikałoby z wyglądu. Często dzieje się tak dlatego, że pacjent jest przyzwyczajony do formy tabletki i innych po prostu nie chce przyjąć (tu głównie pacjenci geriatryczni).
@Ipratropium a to nowosc, a tak mi opowiedzial kiedys jeden pan doktor (ktorego bardzo szanuje, notabene) i potem farmaceutka potwierdzila. chyba najbezpieczniej byloby w takim razie czytac ulotke za kazdym razem
@alyszek: Bo w 90-95% przypadków najpewniej tak będzie, a niedzielone tabletki z podziałką wydają mi się aktualną informacją - miałem to na zajęciach nie dalej jak miesiąc temu, więc raczej jest to sprawdzone, nam też za każdym razem kazali dokładnie czytać ulotkę albo ChPL, żeby gafy nie walnąć.