Wpis z mikrobloga

Czy klasyczne zimowe buty muszą być ocieplane by zapewnić doskonały komfort termiczny zimą? Nie.

Doskonałym tego przykładem są buty szyte metodą #goodyearwelted. To zasługa doskonałej izolacji termicznej, odpowiada za to warstwa korka, która znajduje się pomiędzy podeszwą a podpodeszwą.

Warto dodać, że buty wykonane tą metodą #!$%@?ą się ponadprzeciętną trwałością. Jeśli w prosty sposób zadbacie o nie posłużą wam co najmniej 20 lat :)

Na zdjęciu trzewiki Carlos Santos. Więcej propozycji butów zimowych na naszej stronie.

#ubierajsiezwykopem #modameska #klasycznaelegancja #klasycznebuty #carlossantos #goodyearwelted #buty
źródło: comment_5DnqqmLFOQafKbtcEqMRS5eMecFzFr4j.jpg
  • 90
@klasycznebutypl: W najbliższym czasie będę się przymierzał do kupna brogsów i strasznie mi się podobają w kolorze koniakowym. Jako, że na Śląsku za bardzo nie potrafię dla siebie nic znaleźć to zwróciłem uwagę na Państwa ofertę i tu mam pytanie: czy jest szansa otrzymać zdjęcia buta, ale w miarę rzeczywistym otoczeniu? Tzn. bez filtrów, mocnego oświetlenia, namiotu bezcieniowego? Po prostu tak, żeby pokazać jaki ten but jest w rzeczywistości :) Podoba
@olo1917: Byłoby ich zbyt dużo. wypełnienie z korka ma ponad 90 % dostępnych nas butów ( wyłączając damskie szpilki etc). Korek nie tylko wpływa na doskonałą izolację ale bardzo dobrze wpływa na komfort użytkowania. Buty same dopasowują się do kształtu stopy właściciela.

W linku są dostępne modele obuwia za kostkę https://sklep.klasycznebuty.pl/buty-za-kostke,102.html

Zdjęcie dla przykładu:
źródło: comment_D4LrlZYFnSB682cLkqGaz4LWV3qUEjnx.jpg
Czy one są ciepłe? Obecnie muszę zakładać dwie pary :( skarpetek to butów Quechua i... marznę.


@Hannahalla: Skarpetki z wełny merynosowej dostaniesz na Allegro. Nie są wspaniałej jakości, ale tanie i niegryzące. Dopóki nie masz alergii na wełnę będzie lepiej. Możesz też szukać butów które w środku sa wykończone wełną (shearling/fur lined) - dobrze będzie jeśli naturalną, nie poliakrylowym śmieciem. Przykład męskiego modelu to Loake 1880 Wolf - możesz zerknąć jak
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Niszczenie jeszcze zależy mocno jak chodzisz i gdzie chodzisz. Ja się poruszam komunikacją miejską i mam tendencję do lekkiego obijania się czubkami butów o różne miejsca, ale czubków nie zniszczyłem - natomiast zabezpieczam je porządnie twardą pastą woskową.

Jeśli chodzi o noszenie butów do końca życia - nie widzę problemu jeśli są w dobrym stanie. A dobrze wykonane buty z jakościowego surowca, rotowane, odpoczywające na prawidłach mają duże szanse na
@Xune: Ja też nie widzę problemu, żeby je nosić jesli będą OK ale takie stawianie tego jako celu w zakupie butów wydaje mi sie dziwne. To rzecz- taka sama jak wszystko inne i kupuje sie ją żeby uzywać a nie spędzać godziny dziennie na czyszczeniu i ekscytowaniu:) Rozumiem to w przypadku zegarka ewentualnie ale buty, spodnie itd to po prostu część ubrania:)
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Zgadzam się że to tylko rzecz użytkowa. U mnie czyszczenie to dużo krótszy i rzadszy proces niż godziny i codziennie. Natomiast jako warunki przy poszukiwaniu butów ważna jest dla mnie jakość skóry, wykonania, wzornictwo i wygląd, żywotność. Mi się po prostu takie buty użytkuje lepiej. Gdybym miał zapłacić dużo więcej, a otrzymać tylko ładniejszy wygląd, bez lepszego wykonania, materiałów, większej wygody - nie kupiłbym ich.

Z kolei zegarek to dla
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: To taki sentyment bez patrzenia na cenę. Nie przewiduję kupna Pateka w ogóle, chyba że wygram w Totka. Jeśli miałbym już kupić to albo jakiś ładny open heart, albo zdobiony cloisonne w coś marynistycznego, zapewne okręt. Do tego bispołkowy pasek od Filipa i tyle.