Wpis z mikrobloga

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z słuchawkami do pc. Otóż, zakupiłem psb m4u 2. W skrócie, zależy mi aby działały zarówno słuchawki jak i sam mikrofon, po podpięciu do laptopa działają i słuchawki i mikrofon, pod smarfton działają i słuchawki i mikrofon, problem powstaje, gdy podpinam słuchawki pod PC. Dodam, iż słuchawki wyposażone są w 1 kabel z jednym wejsciem mini jack (nie ma rozdzielenia na "zielony" i "różowy", mikrofon nie jest osobno). Generalnie w gnieździe działa albo sam mikrofon,albo słuchawki (zależy od gniazda), nigdy razem. Posiadam w zestawie przejściówkę, która niejako rozdziela kabel na 2 gniazda, wtedy działa mikrofon i jedna strona słuchawek, po przekręceniu przejsciówki działa mikrofon i druga strona słuchawek. Czy jest możliwość zakupienia innego kabla (np już rozdzielonego?) lub jakiejś innej przejsciówki która zagwarantuje mi działanie całego headsetu? Płyta główna to z170x gaming 5.
#sluchawki #hardware #komputery #hacking #software #audio #psb
  • 15
@satox To nie jest przejściówka do podłączenia do kompa tylko to jest przejściówka samolotowa. W niektórych starszych samolotach pasażer miał możliwość podłączenia własnych słuchawek tylko że tam kanał lewy i prawy był rozdzielony na osobne wtyki i po to ta przejściówka.
@satox: Na tym jacku masz kanał lewy, prawy i mikrofon. Musisz sobie kupić gniazdo, z którego po włożeniu takiego combojacka wyjdą przewody/wyjścia na jacka i na mikrofon.

Działa to tak dlatego, że np. blaszka od kanału lewego styka się z blaszką od mikrofonu - działa lewa słuchawka. Jak przekręcisz, to styk dostaje np. blaszka od kanału prawego i mikrofon.
@satox: Tylko że musisz sprawdzić jak wyprowadzony u ciebie jest mikrofon, bo w tej przejściówce co podałem na ali wyprowadzenia są zrobione pod zestaw słuchawkowy iphona.
@ElCidX: Chyba bardziej się opłaci kupić gotowca niż to lutować samemu. Trzeba by kupić gniazdo trrs i 2x trs i do tego kabel a to trochę by wyniosło. Gotowiec lepszej jakości z ali kosztuje około 4 dolarów.