Wpis z mikrobloga

To wytlumacz mi te "wzgledy gospodarcze", ktore kaza sprzedawac rentowne firmy. ...bo Balcerowicz nie wytlumaczyl od 25 lat. On tylko powtarza "prywatyzacja jest zawsze dobra". A ja sie pytam:


@Cheater: Poza pewnymi strategicznymi sektorami - wszystko co prywatne działa lepiej. Widać to na przykładzie dzisiejszego #!$%@? w Spółach Skarbu Państwa, gdzie zatrudniani są BMW i tworzy się dla nich stanowiska.
Prywatyzacja to był sposób na pozbycie się partyjnej nomenklatury, która siedziała
  • Odpowiedz
Jeeezu, co za bzdury.


@Cheater: Jak zwykle nic merytorycznego.

A co widać na przykładzie Statoil, Temasek, Cez, Vatenfall, KGHM, Lotos... Skoncz powtarzac propagande dla kucy w wieku licealnym i zacznij myslec sam.


@Cheater: No właśnie widać to co wyżej napisałem - mogłyby te spółki zarabiać i działać lepiej, ale są obarczone państwowym ciężarem niekompetencji i partyjności.

Nomenklatury sie nie pozbylil. Pozbyli sie za to zysków i bardzo perspektywicznych firm (np.InternationalPaper
  • Odpowiedz
ten koles to największe pośmiewisko wsrod neuropy


@Cheater: Potwierdzam. Do mnie pisze zwykle ten sam tekst "żebym skończył bełkotać". To jest jego jedyny "argument" w "dyskusjach" ze mną.
  • Odpowiedz
@Cheater: Jak zwykle nic, ale to absolutnie nic merytorycznego nie napisałeś.

To, że spółka osiąga zyski to nie znaczy jeszcze, że jest optymalnie zarządzana.
W Polsce wyraźnie widać, że spółki państwowe są dojone przez partyjniactwo. W krajach, gdzie demokracja ma dłuższą tradycję tego tak nie widać, więc te porównania sobie możesz wsadzić gdzieś.

Braki w Twojej wiedzy doskonale widać, gdy odnosisz spółki akcyjne notowane na giełdzie, obecne na międzynarodowych rynkach do
  • Odpowiedz