Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Muraski, moje zęby to trochę dramat. Pora w końcu wydorośleć i zrobić z nimi porządek. Robił ktoś z Was jakiś drastyczny remont uzębienia (ogromne ubytki, próchnica itd) i może się podzielić swoimi historiami, kosztami itd?
I może będzie ktoś w stanie polecić coś w okolicy #cieszyn, #bielskobiala #jastrzebiezdroj?

#stomatologia #dentysta


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 23
Jak jest tragedia to licz 500-600 pln za zeba. Jak trzeba wymienic to licz kilka tys za sztuke.
Jak masz mozliwosc to za wschodnia granica robia duzo taniej. Znajomi z podkarpacia tak robili. Wszystko cacy tylko gabinet i sprzet to "inna epoka"
@AnonimoweMirkoWyznania w klinice "pod szyndzielnia" pracuje mój cumpel ze studiów Witek Dyliński. Bardzo sumienny, staranny. Jeśli chodzi o koszta nie da się zapytać w necie. Zawsze da się zaproponować kilka planów leczenia, trzeba pytać lekarza.
@Szarobury_drut_kolczasty: Kiedyś jak chodziłem do dentysty to bardzo często przydawało się znieczulenie. Teraz jak zmieniłem to może mi wiercić, ale robi to tak umiejętnie, że tylko raz albo dwa za mocno nawierci i to wszystko. Naprawdę są tacy dentyści, że nie boli.
@AnonimoweMirkoWyznania ja bardzo dlugo nie chodzilam do dentysty bo panicznie sie balam przez zdarzenie z dziecinstwa (poszlam do dentystki na wyrwanie zęba a ona znieczulila mi nie tę stronę ust w efekcie czego rwala na zywca, a ze mam bardzo niski prog bolu to tak sie wlasnie skonczylo).
Zdecydowalam sie isc dopiero bo jakichs 13 latach od tych wydarzeń i na dzien dobry zaczelo sie od leczenia kanalowego jednego zeba za 1100zl.
@Shyvana: "trochę" wydarł tej kasy chyba, że to jakaś klinika, stomatolog z asystentką itp. bajery. W sumie w dużym mieście do dentysty nie chodziłem, zawsze zęby leczyłem jak byłem w swojej rodzinnej mieścinie u rodziców u tej samej dentystki od czasów dzieciństwa. Kanałowe leczenie wyceniła na 150zł. Mówiła, że będą dwie wizyty, wyszły 3 i nie chciała jakiejś dopłaty z tego tytułu.
@wypok_smieszne_obrazki masz rację, chodze do wybajerzonej kliniki z asystentka xD
Niestety nie zaufam nikomu innemu bo beda Cie traktowac dobrze tylko jak sie za to zaplaci.
Wspominalam ze balam sie isc do dentysty przez 13 lat-jak juz w koncu poszlam to musialam jechac od razu na pogotowie dentystyczne bo przeciagalam tak dlugo jak wytrzymalam z bolu. Generalnie weszlam do gabitetu roztrzesiona i mimo ze bylam juz dorosla to z mama bo sie
@Shyvana: to duża trauma skoro aż tak się bałaś... ja idę natychmiast jak mnie cokolwiek zaczyna boleć w zębie. Jak czasem głowa zaboli to można to zlekceważyć, przeważnie nic poważnego, ale jak ząb się odzywa to nigdy to samo nie przejdzie, będzie tylko gorzej. Im wcześniej tym lepiej (no i taniej), bo jak zacznie boleć już cały czas, to trzeba kanałowo i generalnie wtedy ząb jest martwy, bez miazgi, a w
@wypok_smieszne_obrazki ja bardzo pilnuje bo mam ogolnie slabe zeby. Zdarzalo mi sie np miec jakis sok pomaranczowy przy lozku i jak sie obudzilam o 2 w nocy to pilam i spalam dalej, dzisiaj wiem ze to zabojstwo dla zebow i mam tylko wode przy lozku albo nic :p no i nitkowanie jest barszo wazne+plukanie plynem.
Teraz przymierzam sie do jakiejs lepszej szczoteczki elektrycznej bo kosztowac bedzie tyle co 1 wizyta a moze
@wypok_smieszne_obrazki: pewnie, wszędzie są. W rossmanie, i kazdym markecie. Nie ma chyba w biedrze ale na 100% są w tesco, lidlu i auchanie. kosztują w zależnosci od marki jakieś 7-10zł za 2 opakowania

Wiesz, wciąż zawsze się trochę stresuję jak chodzę. Najgorzej jest usiąść na fotelu a potem on mnie zagaduje i jakoś leci :P Nie powiem żebym chodziła zupełnie bez obaw, ale nie muszę już chodzić z mamą ani niebieskim
NiewidomaWybranka: kolego ja tak miałem.

Ubytki+próchnica

Usunięcie 4 ósemek + ekstrakcja 1 zęba + leczenie tych co miały ubytki, bez ortodoncji, + skaling jakiś i piaskowanie + implant i chirurgia z tym związana, ale zero kanałówek

11 tysięcy złotych

Czas leczenia - rok

Efekt bardzo dobry :)

Zaakceptował: Asterling