Wpis z mikrobloga

Ej #mirkokoksy postanowiłem się trochę wziąć za siebie.
Nie chodzi o jakieś zajebiste przypakowanie czy coś, tylko po prostu ćwiczenia + jakaś zdrowa dieta, żebym był zdrowym sprawnym facetem. No ale o ile w ćwiczeniach się cośtam orientowałem o tyle w diecie praktycznie zero - jak się w ogóle za to zabrać? Nie chcę jakiegoś profesjonalnego rozpisu z wymierzonymi gramami każdego składnika tylko takie ogólne porady żeby stopniowo jakoś się coraz zdrowiej odżywiać :P
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@Artyshan: wyrzuć słodycze, jasne pieczywko zamień na to z maki pełnoziarnistej, makarony tez pelnoziarniste, zachęcam do jedzenia kasz (gryczana moja ulubiona moze byc palona albo biała) jedz duzo warzyw, nie spożywaj nadmiernej ilości owoców, pij duzo wodny, podczas ćwiczeń mozesz wrzucić jakaś suplementację witaminami
@Artyshan większość odpowiedzi jest ok , ja bym spal wiecej niz 6h, jakieś zdrowe tłuszcze typu orzechy, ryba. Jak nadal masz watpliwosci to wal do dietetyka, ja myślałem, ze jem zdrowo a okazało sie ze jednak nie do końca.
@Artyshan: jeżeli mieszkasz we w miarę dużym mieście to zamów sobie maczfit albo innego bodychiefa, problem diety będziesz miał z głowy. Zacznij od treningu obwodowego przez jakiś miesiąc po trzy razy w tygodniu, a po miesiącu pytaj znowu.
@Scaryfog: @Trannitis: jaka jest rola wody w tym? Bo wszędzie gdzie czytam o roli wody w diecie to odnosi się to do diet mających na celu zrzucenie kilogramów a mój zamiar jest raczej odwrotny - jestem suchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Artyshan: rola jest taka, ze woda stanowi środek transportu wewnątrz ustrojowego. Dla mnie mozesz nawet nie pic cały dzien. Chciałeś ogólne porady to ci dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)