Wpis z mikrobloga

@Nightmare16: Gość po lewej - Lech Poznań; po prawej - Legia Warszawa. Obrazek w humorystyczny sposób ma przedstawić wyższość jednego nad drugim. Takie heheszkowe gimboprzepychanki. Ogólnie obydwaj mają swoje za uszami ale Leśniodorskiego (po prawej) bronią wyniki Legii w przeciwieństwie do Lecha, który majstra ostatnio zdobywał tylko w Football Managerach kibiców tego klubu.
@Adams_GA: No tak, zapomniałem o 2015 r. ale wyłączając ten rok, to naprawdę dawno to było. Nie kpię, tylko przytaczam fakty. Lepiej dla piłki, jeżeli Lech dołączy organizacyjnie o sportowo do Legii, która jednak odskoczyła całej lidze.
jeżeli Lech dołączy organizacyjnie o sportowo do Legii, która jednak odskoczyła całej lidze.


@Walec: ale czym organizacyjnie odskoczyła? Odskoczyła tylko i wyłącznie pieniędzmi dzięki grze w LM. Warto przy tym wspomnieć jak ogromne ryzyko podjął Leśnodorski, który wydawał więcej pieniędzy niż mógł (mówi się o 8 milionach euro), które gdyby nie LM mogłyby doprowadzić do ogromnego zadłużenia klubu i w konsekwencji być może nawet upadku. Poza tym Legia ma na utrzymaniu
@Adams_GA: Finansami chociażby... jakby Lech wykorzystał etap swojej dominacji w lidze, to teraz byłby jak Legia - takie mam zdanie. To samo zrobiła "moja" Wisła Kraków, tyle, że Wiśle należy się jeszcze bardziej dziwić, bo tam dominacja trwała dekadę i finansowo Wisła zjadała ligę na śniadanie a i tak nie udało jej się zbudować podstaw do dominacji na lata - zmarnowany czas. Lech też niezbyt często ostatnio trafia z transferami -
@Walec: no ale Wisła dominowała finansowo bo Cupiał palił w niej pieniądze. Właściciel Lecha nie dołożył do klubu złotówki, zaś Legia się zadłuża u biznesmenów. Więc czy Legia tak odjechała? Może, ale jak potknie się jej noga, to będzie nieciekawie
@Adams_GA: a jaka to różnica czy Cupiał wyłożył, czy nie? Przejedli te pieniądze z kretesem z lepszym zarządzaniem, to liga byłaby dziś zupełnie inna.

Właściciel Lecha nie dołożył do klubu złotówki

nie sądzę. Na futbolu w Polsce nikt jeszcze nie zarobił (no... wyłączając chwilową zwyżkę budżetu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki xD). Chodzi o to, że na początku Lech wyglądał organizacyjnie super. Później 3 razy zatrudniali Urbana, jakieś wynalazki typu Ubiparip itp.
nie sądzę.


@Walec: a ja sądzę bo czytałem audyt. Lech ma tak zbilansowane finanse że Rutkowski nic nie wpłaca, a klub funkcjonuje dzięki sprzedaży zawodników/grze w pucharach. a Legii noga się powinąć może bardzo prosto, wystarczy że nie wygra mistrzostwa, nie zagra w LM nie poradzi sobie w LE.