Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z assistance opony? Dzisiaj po zaparkowaniu w garażu usłyszałem syk, obszedłem samochód i znalazłem podejrzaną oponę. Po jakichś dwóch godzinach zszedłem do garażu i nie było już w ogóle powietrza. Wyjąłem lewarek, odkręciłem koło, sięgam po dojazdówkę, była przykręcona (zapewne jeszcze od nowości, czyli 1999). Zacząłem odkręcać i... urwałem śrubę. W tym momencie przypomniało mi się, że przy kupnie #oc dorzucili mi w link4 jakieś assistance opony. Coś kiedyś czytałem, że jedyne co tam robią, to przyjeżdząją i wymieniają na zapasowe, więc i tak by mi to nic nie dało, ale zajrzałem do warunków ubezpieczenia i niby tam jest, że jak nie da się zamienić na zapasowe, to holują do warsztatu gdzie to naprawią. Teraz dwa pytania.
1) czy skorzystanie z takiego przywileju podbije stawkę OC w następnych latach - kilka samochodów ubezpieczonych na tego samego współwłaściciela, więc mogło by być słabo, ale wydaje mi się, że nie powinno to wpływać na stawkę OC (?)
2) To już pewnie pytanie bardziej do link4, ale może ktoś będzie wiedział - samochód stoi w podziemnym garażu, więc nie bardzo można go odholować. Dałoby się z samym kołem pojechać do warsztatu? Taka kołowa taksówka?
#ubezpieczenia #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
@trocha: zapomnij o link4 to sa zlodzieje.... ja mam w oc wykupione assistance (holowanie, samochod zastepczy, ubezpieczenie opon + szyby) jak placilem im 1360 zł za ubezpiezenie to pieknie ladnie mam wszystko, niezależnie czy wypadek czy po prostu awaria na drodze. Szczęśliwy myślą, że jak mi jebnie fura na trasie to będę miał jakieś zabezpieczenie. A tu w piątek jebła mi chłonica jakies 50 km od domu, myśle #!$%@? zadzwonie i
  • Odpowiedz
@trocha

1. Nie ale będzie raport do UFG, że taka szkoda z assistance była. Póki co nie wpływa to na cenę OC AC itp. Więc spoko.

2. Nie ponieważ masz oponę :) więc da się naprawić na miejscu. #pdk
  • Odpowiedz
@trocha: świadczenie, o którym piszesz organizowane jest w ramach ubezpieczenia Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, więc zwyżki z tytułu szkody w OC nie będzie. Jeśli chodzi o pytanie drugie (taksówka dla koła) - usługi takiej nie zrealizujemy, ale w zależności od miejsca zdarzenia i dostępności, będziemy mogli wysłać mobilną wulkanizację. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, to zgodnie z OWU, samochód zostanie odholowany do warsztatu. Prosimy o kontakt z
  • Odpowiedz
@drunkkiller @fromasz56: @EkspertLINK4: Z małym opóźnieniem, ale... takie małe podsumowanie. Zadzwoniłem do Link4, po jakichś 15min był u mnie pan lawetą, stwierdził, że koła zapasowego nie da się wyjąć, postawił zepsute koło na wózku i w taki sposób wyjechałem z garażu. Na zewnątrz już samochód na lawetę, do wulkanizacji, tam musiałem sam zapłacić za naprawę (40zł) i wysłać fakturę do link4. Tak też zrobiłem, kasy jeszcze nie odzyskałem, ale dostałem
  • Odpowiedz