Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem Trumpa, ale jak widzę tych ludzi protestujących przeciwko niemu to mam niezłą bekę.

Właśnie zobaczyłem taki transparent na jednej fotek z protestów przeciwko Trumpowi xD

"Make them pay for razors if we pay for tampons."


Znaczy to mniej więcej:

Niech oni płacą za żyletki(maszynki do golenia), skoro my musimy płacić za tampony.


Ja #!$%@?, czy te feministki myślą że faceci dostają przybory do golenia z jakiegoś funduszu państwowego czy coś? xD

#bekazlewactwa #bekazfeministek #4konserwy
Pobierz szasznik - Nie jestem fanem Trumpa, ale jak widzę tych ludzi protestujących przeciwko...
źródło: comment_cNh4wIgOTddCjYBiyXKIL1JR5ZW4Mnwc.jpg
  • 53
Ta, bo według nich mężczyźni dostają żyletki za darmo, a one muszą płacić za tampony bo patriarchat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@misja_ratunkowa: Nie, tu chodzi o podatek nałożony na podpaski, z którego zwolnione są m.in. maszynki do golenia, ale również np. produkty spożywcze. W tym konkretnym przypadku chodzi tylko o wywalczenie ulgi podatkowej, a argument jest taki, że podpaski i tampony również są produktem pierwszej potrzeby, a
Tu po prostu chodzi o zdjęcie z produktów kobiecej higieny osobistej podatku, z którego zwolnione są inne produkty pierwszej potrzeby. Podatek nie obejmuje m.in. żyletek do golenia i stąd treść transparentu.

Problem nie dotyczy wszystkich stanów.


@misja_ratunkowa: Podatek od produktów higienicznych leży w gestii poszczególnych stanów. Trump gówno może w tej kwestii więc feministki gwałcą logikę x2. Po drugie ten podatek od środków higienicznych istnieje właśnie np. w takich stanach jak
@misja_ratunkowa: Jeśli to jest kwestia wewnętrzna stanów, to prezydent nie ma nic do gadania. Lecz jeśli się myle, oznacza to że Obama był przez ostatnie 8 lat zwykłą szowinistyczną świnią.
No i nawet jeśli tampony są w przeciwieństwie do żyletek ovatowane to sprawia że są o kilka procent droższe niż bez podatku, a nie że kobiety płacą a faceci mają za darmo. To jest ruchanie logiki większe niż u gimnazjalnego wyznawcy
@misja_ratunkowa: Ależ ja znam kontekst i to doskonale.
Proszę - https://youtu.be/ajppWvtW2I4?t=26m17s

Jeśli chodzi o resztę - https://www.youtube.com/watch?v=CoCQFJxeHr4

Ściery, ponieważ kobiety "zachodu" są najbardziej uprzywilejowanymi kobietami na świecie. A one zajmują się tak "ważnymi" problemami jak mityczna "wage gap", "mansplaining" czy wspomniane podpaski. To dosłownie jest oderwanie od rzeczywistości.
@Jason_Voorhees:

Ta, bo według nich mężczyźni dostają żyletki za darmo, a one muszą płacić za tampony bo patriarchat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ten fragment nie wskazuje na zrozumienie tematu. "Koleś na YouTubie pokazał to zdjęcie i śmiał się, że głupie szmaty myślą, że płacimy za maszynki - widzisz, znam kontekst doskonale" - #!$%@? co xD No świetne źródło informacji, pozdrawiam.

Jak zabieganie o mniejszy podatek od produktów
@misja_ratunkowa: @misja_ratunkowa: Wskazuje, bo pokazuje, że był z marszu kobiet, z którego oglądałem kilka relacji. Podstawą ideologiczną kobiet z marszu jest zraczała wersja "feminizmu", która tworzy narrację, cytując Ciebie, że "głupie szmaty myślą, że *NIE* płacimy za maszynki", czyli, że mężczyźni mają za darmo, bo seksistowski, mizoginistyczny patriarchat.

Natomiast jeśli chodzi o ten nieszczęsny podatek, o którym gadasz w kółko, ewidentnie nie widziałaś tego - https://www.youtube.com/watch?v=CoCQFJxeHr4
Tam jest wszystko wyjaśnione,
@Jason_Voorhees: I na #!$%@? wklejasz mi ciągle ten filmik, skoro on nie ma z tym nic wspólnego? Dziewczyna nie wspomina tam o żadnym podatku, tytułowy "pink tax" jest podatkiem tylko w przenośni, a film dotyczy zupełnie innych produktów.

Ja mówię o faktycznym podatku, realnym, tu możesz przeczytać więcej na ten temat: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-37365286

Ewidentnie temat znasz tylko ze śmiesznych filmików i próbujesz mnie edukować?

Widze, że ta "ściera" uraziła Twoje wrażliwe uczucia...
z którego zwolnione są inne produkty pierwszej potrzeby


@misja_ratunkowa: Żeście się rozpastwiły, produkty pierwszej potrzeby, litości, mama mi mówiła, że za komuny, watę się zawijało w bandaż i też się dało.

:D

Podatek na tampony, pierwsze słyszę.

PS. Drogie panie, przemyślcie kwestię tych tamponów.
Mordeusz - > z którego zwolnione są inne produkty pierwszej potrzeby

@misja_ratunk...
Tu po prostu chodzi o zdjęcie z produktów kobiecej higieny osobistej podatku, z którego zwolnione są inne produkty pierwszej potrzeby. Podatek nie obejmuje m.in. żyletek do golenia i stąd treść transparentu.

Problem nie dotyczy wszystkich stanów.

Nie, tu chodzi o podatek nałożony na podpaski, z którego zwolnione są m.in. maszynki do golenia, ale również np. produkty spożywcze.


@misja_ratunkowa: Czy możesz podać przykład stanu gdzie maszynki do golenia są zwolnione z sales