Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem Trumpa, ale jak widzę tych ludzi protestujących przeciwko niemu to mam niezłą bekę.

Właśnie zobaczyłem taki transparent na jednej fotek z protestów przeciwko Trumpowi xD

"Make them pay for razors if we pay for tampons."


Znaczy to mniej więcej:

Niech oni płacą za żyletki(maszynki do golenia), skoro my musimy płacić za tampony.


Ja #!$%@?, czy te feministki myślą że faceci dostają przybory do golenia z jakiegoś funduszu państwowego czy coś? xD

#bekazlewactwa #bekazfeministek #4konserwy
szasznik - Nie jestem fanem Trumpa, ale jak widzę tych ludzi protestujących przeciwko...

źródło: comment_cNh4wIgOTddCjYBiyXKIL1JR5ZW4Mnwc.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@wolodia:

Czy możesz podać przykład stanu gdzie maszynki do golenia są zwolnione z sales tax? Z czystej ciekawości pytam.


Nie, przyznam że nie mogę znaleźć takiego przykładu. Możliwe więc, że z tych maszynek ktoś zrobił sobie chochoła. Przewinęło mi się gdzieś wcześniej, że bywają wykluczone z podatku, ale ani nie mogę znaleźć teraz tego źródła, ani potwierdzenia tej informacji. Tym bardziej, że podobny mit krążył już o UK.

Mimo to uważam
  • Odpowiedz
Nie, przyznam że nie mogę znaleźć takiego przykładu. Możliwe więc, że z tych maszynek ktoś zrobił sobie chochoła. Przewinęło mi się gdzieś wcześniej, że bywają wykluczone z podatku, ale ani nie mogę znaleźć teraz tego źródła, ani potwierdzenia tej informacji. Tym bardziej, że podobny mit krążył już o UK.


@misja_ratunkowa: No właśnie ja też to widziałem i dlatego mnie to zastanawia. W UK było to nieprawdą - co więcej, wg BCC
  • Odpowiedz
Tu po prostu chodzi o zdjęcie z produktów kobiecej higieny osobistej podatku, z którego zwolnione są inne produkty pierwszej potrzeby. Podatek nie obejmuje m.in. żyletek do golenia i stąd treść transparentu.


@misja_ratunkowa: Ale to takie rozumowanie:
ja piję alkohol, na alkohol jest akcyza. Ktoś pije herbatę, na herbatę nie ma akcyzy. #!$%@? im akcyzę!
  • Odpowiedz
ta sprawa z podpaskami i maszynkami to chochoł a @misja_ratunkowa: przyznała mu rację.


@szasznik: Nie manipuluj moją wypowiedzią, dobrze? Brak podatku na maszynki może być chochołem. Natomiast w gruncie rzeczy nie one są przecież przedmiotem tego hasła, bo tu chodzi o zniesienie podatku na inny produkt, który rzeczywiście jest opodatkowany. Ktoś zrobił nietrafioną analogię - celowo czy nie, to już nie mnie rozstrzygać.

Natomiast nie, nikt nie sądzi, że mężczyźni
  • Odpowiedz