Wpis z mikrobloga

@sohee Dostałem na gwiazdkę. Powiem Szczerze, że gra zrobiła na mnie wrażenie złożonością i pięknem wykonania. Kilka ładnych dni studiów nad instrukcją spędziłem ale powiem że warto. Grałem na razie dwukrotnie w 2 osoby, bo zeby spiąć większa grupę to trzeba sie przygotować na godzinne tłumaczenie minimum. Ale sama gra daje duzo satysfakcji, jest naprawdę godna polecenia. Mega klimat, ale nie jest to tytuł w ktory chcialoby się grać codziennie. Da sie
@sohee: @Jakubeck: Mnie bardzo pasuje. Prawie idealnie wyważona mechanika, świetne tempo gry (możliwość wykonywania części swoich akcji już podczas tury następnego gracza skraca downtime) wiele dróg zwycięstwa, sporo mózgożerności oraz przepiękne wykonanie. Ja nie żałuję zakupu - jedna z moich ulubionych gier.
@Dashta:

bo zeby spiąć większa grupę to trzeba sie przygotować na godzinne tłumaczenie minimum

Nie zgodzę się. Trójce bardziej ogarniętych graczy tłumaczyłem 10 minut, trójce mniej ogarniętych
@sohee: jeżeli siedzisz dluzej w temacie planszowek to mozesz czuć niedosyt. Dla.mnie ta gra byla poprostu nudna. Konkurencja ogranicza sie do zajmowania lepszych terenów, walki bardzo sporadyczne a czasem wrecz nieoplacalne. Kazdy prowadzi swoje podworko przez co interakcji jako takiej nie zaznalem. Ot kilka razy w ciągu partii ktos odeslal mecha czy robotnikow do jego bazy. Sama gra kusi wygladem na co sam sie niestety nabralem ale w tej tematyce (area
@miguelpl90: Dzięki za opinie. Właśnie czasem gram w planszówki i szukam czegoś z interakcja miedzy graczami, w miarę szybka tura i żeby nie było nudy jak akurat nie jest twoja kolej.
@sohee: polece w takim razie coś zupelnie z innej bajki. Moje ostatnie wielkie zaskoczenie i odkrycie - Vanuatu 2nd edition. Interakcji co nie miara (szczegolnie tej negatywnej), regrywalnosc chyba nieskonczona, oprawa rownke na wysokim poziomie co w Scythe tylko w bardziej spokojnych wrecz wakacyjnym klimacie. Zachwyt spory. Szczegolnie tym jak gra w trakcie sie rozwija. Kolejne wyspy przynosza nowe mozliwosci ekspolatacji surowcow czy walki o turystów. Wszystko ograniczone wiec trzeba sie
miguelpl90 - @sohee: polece w takim razie coś zupelnie z innej bajki. Moje ostatnie w...

źródło: comment_SdygDuFUDJutPNyIN2YxUdKTPG3XDZl6.jpg

Pobierz
@sohee: Gra jest dynamiczna i nie ma czekania na swoją turę. Interkacja między graczami jest mocno uzależniona od ich liczby. Generalnie bardziej skupiasz się na własnych akcjach i zawsze Ci ich brakuje, więc łatwo jest np. coś przeoczyć i wystawić się innemu graczowi na zupełnie nieprzewidzianego "strzała". Ale gra nie jest bitewna, tylko bardziej w stylu euro. Aczkolwiek dynamicznego i bardzo zmiennego. Spoko jest też to, że w rozgrywce jest dużo