Wpis z mikrobloga

Skończyłem projekt, który wrzucałem 3 dni temu na Mirko :)

Dane pobierane z internetu przez widoczny moduł WiFi, z mojej strony która pobiera dane z innych stron i parsuje tylko te dane, których potrzebuje za pomocą wyrażeń regularnych. Następnie dorzucam do tego czas i datę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dane aktualizuje co 15 minut, włącznie z godziną, ikony są na karcie SD bo łącznie jest ich ponad 40 i ważą one 1MB, więc do flasha tego nie zmieszczę :p

Uprzedzajac pytania - wyświetlacz to 7" 800x480px na sterowniku RA8875 z dotykiem pojemnościowym, procesor to ATXMega 128A3U, a moduł WiFi to ESP8266.

#pawlooprogramuje #elektronika #programowanie #diy #avr #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_LAy1Pfae6vpUgF9lEo7GCiJXvV5fNC8K.jpg
  • 97
@RicoElectrico: Po to XMega, bo nie bawię się w języki typu LuA. Różnica jest taka, że ten skrypt który jest napisany na ESPa będzie działał tylko na nim, a kod napisany w C mogę przenieść praktycznie na każdą rodzinę mikrokontrolerów po zmianie funkcji niskopoziomowych. Its all
@RicoElectrico: Owszem, można, ale wolę pisać w jednym języku, ponieważ gdy programuję projekty komercyjne bardzo często zdarza się tak, że w nich wykorzystuję fragmenty z moich projektów hobbystycznych, co znacząco minimalizuje czas pracy :)
@Pawloo: Czyli chodzi o to, że używasz xmegi w innych projektach tak?

Bo jeśli upierasz się przy czystym C to masz SDK od Espressif. A i wstawki C++ w Arduino nie są jakieś znaczące, ot biblioteki używają ich do ułatwienia roboty.

Nie wiem, po prostu razi mnie użycie Xmegi, która jest droga "bo tak" mimo małych możliwości w stosunku do ceny. Za tyle to ci powinni gratis jeszcze laskę robić.
@RicoElectrico: Czy 15zł to drogo? Często używam też STM32 i normalnych Atmeg. Zauważ, że tu jest projekt hobbystyczny, miałem płytkę testową z 128A3U i to jest projekt na zasadzie "co mam pod ręką i co można z tego zrobić" :)
@Pawloo: a tak ogólnie, to nie lepiej (pod względem praktycznym) kupić tablet z androidem za ~120-150 zł i napisać do niego prostą apkę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@JBFC: Znaczy w nowomodnym mianownictwie żeby można było coś nazwać procesorem, musi być w architekturze von Neumanna, a harwardzkie to już tylko te podłe, no, mikrosterowniki? :)
@Pawloo: nie wiesz przypadkiem gdzie dostać podobny ekran ale e-ink? Marzy mi się takie coś na ścianie ale nie na LCD ( ͡° ʖ̯ ͡°) a nie znalazłem żadnych info jak użyć wyświetlacza z Kindle który byłby chyba idealny