Wpis z mikrobloga

Ech co robię źle, Ottomanie, Bizancjum z Atenami zaanektowane, plus jakieś małe państwo na wschód, do tego jeden wasal z jedną prowincją, Serbia odparta. Stolica w konstynantopolu, minęło gdzieś 15 lat w grze. Wszystko cacy ale mi się hajs nie zgadza po mału :/ Teraz jakieś 0.3 dukata in plus. Jak się wzmocnić? Po zrobieniu corów na podbitych lądach chce spełnić misję podboju mameluków a potem dążyć do zjednoczenia islamu. #eu4 #problemynowegogracza
  • 25
  • Odpowiedz
@miczi92: Możesz pousuwać niepotrzebne forty, zadbać o lepszy trade, jak nie potrzebujesz wszystkich doradców to jakiegoś usuń, w ofertach pokojowych staraj się brać hajsy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aeny Wojska dorobilem dwie jednostki od startu, walka z korupcją dużo nie zjada, jakieś 0.6 dukata. Flota praktycznie rozbita zostało z 5 jednostek. Fortow nie budowałem aczkolwiek nie oglądałem czy mogę już istniejące usunąć.

@Lazerek Jak zadbać o lepszy trade? Da się kupców więcej zrobić?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Lazerek Czytałem że warto przerzucac z okolicznych punktów handlowych kasę na dominujący szlak, u mnie Konstantynopol, Serbia i wasal zmuszeni do dorzucania się tam również, no ale chyba z 5 dukatów tylko pobieram. Nie wiem dlaczego ale dopiero pod koniec grania zauważyłem że obok mnie są wysepki które zajmuje Genua, nie mam pojęcia dlaczego ich z tamtąd nie wyrzuciłem szybciej :/
  • Odpowiedz
@miczi92: Genua chyba jest w HRE i atakując ich możesz rozniecić bitkę z udziałem wielu państw europejskich tym Austrii, co niekoniecznie może być teraz dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz
@miczi92: pokaż skriny z tabeli dochodów. Co z armią/ flotą? Masz jakiś najmusów? Czy wojsko się odnawia? Masz niescorowane prowincje? Gdzie są twoi kupcy i co robią? Jakich masz doradców?

EU to taka gra,że masz pierdyliard czynników, o których dowiadujesz się po X godzinach (sam ledwie 50h temu się dowiedziałem,że jest bonus do AT za udział w wojnie religijnej)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Saper9 Screen jak będę w domu jutro, armia bez najemników, teraz akurat stan pokoju więc armia odbudowana, flota bardzo mała, mam takie prowincje ale są w trakcie corowania, kupcy są w pobliskich ośrodkach i przesyłają trade power, doradców dwóch 1 lvl, nie mam doradcy militarnego bo Ottomanie zaczynają z focusem na to. Generalnie w rankingu potęg jestem 2 za Ming.
  • Odpowiedz
@miczi92: Aż ciekawy jestem co będzie na tym screenie jutro :) Weź mnie zawołaj. Bo z tego co mówisz wszystko jest w porządku, ale kebaby mają na początku bardzo duży dochód. Można zrobić armię na pełen force limit i jeszcze stać na doradców 2 lvl.
  • Odpowiedz
@miczi92:
1. Korupcja ci zżera
2. Masz jakąś decyzję. Jeżeli to o zrobieniu konstantynopola stolicą to zrób ją ale BEZ corowania. Z automatu dostaniesz core +zmianę religii
3. Masz wiele corów poza granicami. Odzyskaj je,a przychód ci wzrośnie
4. Weź kupca z Alexandrii by zbirał hajs z Konstantynopola
5. Jakie masz proporcje w armii? Ile koniuff na piechotę?
  • Odpowiedz
@miczi92:
1.Jeden rabin powie tak, inny powie nie. Niektórzy olewają walkę z korupcją do czasu scorowania. Inni cały czas z nią walczą
3. Jak nie mają jakiś imba sojuszów ( a karaman i to gówno na północy powinno mieć sojusze tylko z sobą) to możesz #!$%@?ć już teraz. To są twoje cory więc AE będzie znikome, brak OE czy też buntów + nie trzeba corować

A i weź sojusz z pepikami-uratują
  • Odpowiedz