Wpis z mikrobloga

Ciekawostka:

31.10.2016 w programie "Minęła 20." w TVP info w zapowiedzi II części programu zmanipulowano wypowiedź Joanny Miziołek.

Powiedziała wówczas:

"W ten sposób prezydent Adamowicz stara się pokazać jako otwarty prezydent na imigrantów. Nie wiem, jak społeczność lokalna będzie na to reagowała. On się trochę obawia wejścia CBA i prokuratury, więc stara się przykryć te sprawy z przeszłości"


TVP info sugerowała, że był to komentarz dotyczący decyzji prezydenta Gdańska o przyjęciu uchodźców.

Oryginalnie, ta wypowiedź była użyta w materiale Wiadomości "Gdańsk zaprasza imigrantów" z dnia 31.10.2016 i te słowa nie dotyczyły samej decyzji Prezydenta, tylko - sugerowanych przez Wiadomości TVP - niejasności związanych z zawieszeniem działalności w Platformie Obywatelskiej w momencie ujawnienia nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.

sama autorka tych słów odniosła się na FB:

W związku z użyciem mojego wizerunku w materiale TVP INFO, do którego się nie wypowiadałam, oświadczam, że wykorzystanie mojej wypowiedzi było manipulacją. Poproszona o komentarz do innego tematu przez „Wiadomości” udzieliłam go. A ten dotyczył Pawła Adamowicza. Dziękuję Marzenie Paczuskiej, szefowej „Wiadomości” za telefon z przeprosinami. Niemniej jestem przykro zaskoczona praktyką TVP Info, które do zmanipulowanego materiału użyło mojej wypowiedzi. Gdybym miała świadomość, że tak się stanie nie udzieliłabym komentarza. A sam materiał uważam za skandaliczny.


Teraz, link bezpośredni do [programu "Minęła 20" z tego dnia - http://vod.tvp.pl/27288136/31102016 - nie działa

Na stronie programu TVPinfo program z 31 października już nie figuruje.

Dlaczego to usunięto?

#neuropa #tvpis #polityka #4konserwy #media #tysiacurojenniezaleznychmediow
Goofas - Ciekawostka: 

31.10.2016 w programie "Minęła 20." w TVP info w zapowiedzi...

źródło: comment_WOJJiDJKVJlFi6m7qbk2W6SzM1geOGAH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz