Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główny cel). Wygląda następująco. Zastanawiające są dekoracje za 12 000 zł. Mam nadzieję, że zobaczę w sobotę te dekoracje za tyle kasy. Co do kabaretu - nie będą to żadne osoby zewnątrz, kabaret organizują uczniowie. Po co 1000 zł na organizację kabaretu przez uczniów też może być zastanawiające, jego tematem ma być mniej więcej "śmianie się z nauczycieli", w każdym razie nie będzie wymagał żadnych rekwizytów ani specjalnych strojów. O innych kosztach trudno mi mówić. Coś tam słyszałem, że wynajęcie ochroniarza to jakieś 400 zł w pubie czy coś. Tutaj chyba nie potrzeba aż tak silnej "ochrony", a jedynie sprawdzających listę. Macie wykaz, możecie przeanalizować. Ja jeszcze po studniówce się do tego odniosę. Może będą fajerwerki, fontanna czekoladowa i coś jeszcze - w końcu takie dekoracje to mogą rzeczywiście kosztować. Czekam na waszą ekspertyzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. Jeśli macie pomysły, co dalej z tym robić (bo już widzę jakie są opinie na temat kosztów) to piszcie w komentarzach. Dowód na wydatki już jest, tak więc myślę, że można coś wymyślić.

#studniowka #zalesie #oszukujo #januszebiznesu
Pobierz artur200222 - Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główn...
źródło: comment_VlfMQFuKjdKdxGg6W3Xi0SQovVoilv8h.jpg
  • 274
@zielonykumak: no właśnie mówił, że jeden fotograf wystarczy tylko na salę na fotoreportaż. Nie będzie zdjęć pozowanych i jest ryzyko, że kogoś nie będzie na żadnym zdjęciu. Żeby mieć pewność, że każdy będzie miał przynajmniej jedno zdjęcie to trzeba dwóch fotografów.
@artur200222: @raijeru: kumpel DJ mi odpisał. Studniówka do 120 osób na niedużej sali 1500-2000 zł (oczywiście ze swoim sprzętem nagłaśniającym, światłami i chyba dymem też), przy większych ilościach ludzi negocjacja. ZAIKS faktycznie płaci organizator, a nie DJ. Więc 3500 zł to przesadzona cena, ale może nie 2x, a 1.5x.
@artur200222 Te koszta są jakieś mocno przesadzone mimo wszystko. Rozumiem, że realia warszawskie, no ale #!$%@? XD 12k za dekoracje sali gimnastycznej? Co proszę? Nie wypowiem się na temat studniówki, ale mogę powiedzieć co nieco na temat półmetku. Impreza sama w sobie bardzo podobna. Też był catering, ochrona, jakieś dekoracje, DJ, fotograf (właściwie kilku) i fotobudka też, więc koszta też powinny być podobne, prawda? Oczywiście pomijam tutaj nagrywanie poloneza np. bo tego
@artur200222 A i jeszcze zapomniałam wspomnieć że zdjęcia, które robił fotograf nie były dawane każdemu na płycie, bo to bez sensu. Były udostępnione dla wszystkich w internecie i każdy sobie w spokoju oglądał.
Wiem, że Twoja impreza to hurr studniówka durr i dużo będzie nagrywane, ale chyba nie wszyscy chcą mieć to jako pamiątkę? Kto chce, to niech się zadeklaruje, a nie że fotograf kupił jakieś 200 płyt i na każdą nagrywał,
@artur200222: Sporo osób twierdzi, ze catering może być "bez wałka" - moim zdaniem tu też jest wałek. Ja we Wrocławiu za salę + categing na weselu płaciłem 140 PLN (alkohol osobno, we własnym zakresie), za chrzciny 120 PLN od osoby. Odnośnie wesela: "normalne" oferty były jeszcze po 180-200 PLN (zwykle sale w lepszej lokalizacji itp.), a powyżej tego były już oferty, gdzie albo menu było mocno wypaśne (jakieś owoce morza, sushi
@Creativesense: zaufaj mi, taka cena nie zapewnia aż takich luksusów. Tu niektórym wydaje się chyba, że te kwoty to czysty zarobek wykonawcy, który za nic wsadza sobie do kieszeni.
Z tymi śmiesznymi komentarzami o prokuraturze to poczekajcie aż autor sam zobaczy jak to wszystko będzie wyglądać. Powtarzam, że ceny są realne - wszystko zależy od tego jaki będzie efekt końcowy.
@PeeJay:
Jasne, też nie chciałem jakoś specjalnie na Ciebie naskoczyć, mam nadzieję, że się tak nie poczułeś. :)

Chodziło mi głównie o to, że cena za fotografa niekoniecznie musi być zawyżona, tylko trzeba to zweryfikować, bo jak pisałem wcześniej taką sesję można zrobić byle jak za 2500 zł przez Pana Mietka albo kogoś kto chce "do portfolio" albo można zrobić nawet za 15000-20000 zł, gdzie każda para dostanie wydrukowany album ze
Odnośnie wpisów na temat ceny fotografa. Moja siostra miała studniówkę w dobrym hotelu 4 gwiazdkowym, za kwotę niższą niż ta. Każdy miał zdjęcia, pozowane też były, a nawet udało się mieć film. I to wszystko udało się im w niższej cenie. Tak więc zobaczę jutro i dam znać. Bo owszem, ceny są realne, ale jak tam będzie naprawdę 11/10.
@artur200222: Za trochę ponad 50 koła (też koło 300 na osobę) mieliśmy studniówkę na stadionie legii w loży VIP z przezajebistym cateringiem z Sheraton'a, hostessami i innymi bzdetami. Ino za wódkę kelnerzy zdzierali, ale prawilnie przelewali w butelki po 7'upie, żeby nie było problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Studniówka OPa to wał jak #!$%@?!