Wpis z mikrobloga

Hej, robił ktoś zaproszenie dla cudzoziemca? Z tego co wyczytałem to składając taki wniosek trzeba wykazać, że ma się wystarczająco hajsu na utrzymanie zapraszanego przez okres jaki będzie w Polsce przebywał oraz na jego powrót oraz możliwość zapewnienia zakwaterowania. Czyli powinienem zarezerwować hotel (i jeśli znajomy nie dostanie wizy anulować rezerwację) i dodać potwierdzenie rezerwacji do wniosku (czy może wystarczy pokazać, że mam wystarczająco hajsu na wynajęcie hotelu na dany okres i robić rezerwacja dopiero jak gość będzie miał wizę)?
Czy jeśli zaproszenie chciałbym zrobić na okres 1-4 marzec czy w ogóle jest szansa aby wszystko zostało załatwione w tak krótkim czasie (moje zaproszenie, decyzja o wpisaniu do rejestru tego zaproszenia, wniosek o wizę, decyzja o przyznaniu wizy), czy lepiej dać sobie spokój z tym?

#polska #podroze #msz #ukraina
  • 4
@wysuszony: Nie jestem właścicielem ( ͡° ʖ̯ ͡°) a nie mam bezpośredniego kontaktu z właścicielem. Dokładnie to ja kontaktuje się z ludźmi z jego firmy, która go reprezentuje (głównie mailowo) i nie wiem czy uda mi się z nimi dogadać.
@Xriri: wystarczy potwierdzenie twoich zarobków i oświadczenie, że będzie mieszkał u ciebie z dołączoną kopią aktu własności lub odcinkiem opłaty podatku od nieruchomości na nazwisko zapraszającego