Wpis z mikrobloga

[ #modameska #gory #buty #trekking #ubierajsiezwykopem ]

Zamierzam zakupić niskie buty trekkingowe. Zależy mi na dobrej jakości, membranie (chyba tylko GORE-TEX) i na podeszwie, która zapewni mi dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. W góry się oczywiście nie wybieram, a buty będą użytkowane w jesienno-zimowych warunkach miejskich. Aktualnie przebywam w niemczech i tutaj zamierzam dokonać zakupu. Kiedyś mi ktoś wspominał, jakoby tutaj były produkty lepszej jakości niż w Polsce, ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii? Jakich firm unikać, a które są godne polecenia? Czy jakieś firmy(lub sklepy - intersport) dają miedzynarodową/europejską gwarancję? Zamierzam wydać maksymalnie~100€/450zl, więc raczej będzie polowanie na jakieś obniżki cen.
  • 4
@pilot1123 właśnie o Vibram też słyszałem, że są zbyt twarde do miasta, a w związku z tym się szybko ścierają.
Może kiedyś sie trafi jakiś wypad, ale nie jestem fanem gór, więc ten kierunek nie jest dla mnie priorytetem.
@Yaser Hehehe coraz więcej amatorów pcha się do zabawy... miejmy nadzieję, że po buty bedzie mozna chodzić tylko z licencją xD
A poważnie to podeszwy vibram jest bardzo dużo modeli od podejściówek do skorup... w butach przed kostkę prawie zawsze bedzie to mięka podeszwa więc nie ma ryzyka. Poleciłbym Ci sprawdzić ofertę Meindl i Lowa (niemieckie firmy) w obu przypadkach sa serie modeli miejskich - technologicznie górskie, designem miejskie...