Wpis z mikrobloga

@nicari Zabezpieczać szwy żeby nie lizała albo nie wygryzła i w zasadzie tyle. Powinni jej założyć taką jakby elastyczną koszulkę, a jak nie dadzą to można kupić w zoologicznym za jakies 10 zł.
@nicari: przede wszystkim uzbroic sie w cierpliwosc.. moze sie zdarzyc ze naszczy gdzies poza kuweta bo przez pierwsze dwa bedzie oslabiona i moze po prostu nie zdazyc do kuwety... a jak juz rana sie zagoi to zaczac pilnowac diety bo wykastrowane koty maja tendencje do tycia
@nicari: nie słyszałam o tym ani nie zaobserwowałam u żadnego z moich kotów, spytaj weterynarza jak będziesz.
Jeszcze możesz pilnować żeby nie skakał, bo też może pozrywać szwy. Moja od razu chciała na parapet i pierwsze dwa dni chodziłam za nią i ją wszędzie podsadzałam bo to uparta bestia.
@nicari: Ostatni posiłek w dniu poprzedzającym zabieg, kot musi być na czczo. Kup w aptece podkłady higieniczne, jeden włóż na dno transportera, kot może zwymiotować lub się zsikać. Odbierzesz kota już wybudzonego ale naćpanego jak bąk, bardzo ważne jest żeby kota nie wyziębić, wskazane koce lub nawę termofor, po narkozie bardzo szwankuje termoregulacja i kotu będzie zwyczajnie zimno. W dzień zabiegu lepiej nie karmić, nasz weterynarz mówi, ze jak kot jest