Wpis z mikrobloga

Mireczki pijcie ze mną kompot. Nie przedłużyłam umowy i koniec z pracą u Januszów.

Po okresie próbnym mieli mi dać podwyżkę. No i zaproponowali- 200zł. Nie byłoby tak źle, gdyby nie fakt, że przez okres próbny dorzucili mnie do działu IT- miałam opiekować się powstającą stroną, testować aplikacje, stworzyć ich stronę od nowa, naprawiać wszystko, co nie działa w firmie (czyli praktycznie wszystko xD).

Poza podwyżką zaproponowali nową umowę- drugą umowę na okres próbny, tym razem na 3 miesiące.

W dodatku 5 minut przed negocjacjami szefowa opieprzyła mnie, że nie pracuję poza godzinami pracy za darmo xD

Moja praca była świetna, przyjemna. Moi współpracownicy to cudowni i przezabawni ludzie. Tylko problemem było szefostwo- szef socjopata, który nie dał sobie doradzić w kwestii współczesnych technologii, i szefowa. Jedna z najbardziej jędzowatych kobiet jakie poznałam. Idealnie nadaje się do mema ,,chcę rozmawiać z menagerem", przy czym menagera będzie opieprzać za to, że żyje i śmiał się urodzić. Typ kobiety, która woła mnie, bo nie potrafi wysłać pdf'a w załączniku i wrzeszczy, że ja jej to utrudniam, bo to powinno być łatwe i przyjemne, a ja to robię specjalnie w ,,skomplikowany" sposób. Typ kobiety, która dzwoni do banku opieprzać biedne panie na infolinii, bo wydruk potwierdzenia z banku jest szary, a na komputerze był czarny. Obiecałam, że kiedyś opiszę różne przygody z tej firmy i zrobię to- tylko odetchnę świeżym, bezstresowym powietrzem.

Z tego krótkiego doświadczenia nauczyłam się sporo, a zwłaszcza jednego:


#pracbaza #szczescie
yoreciv - Mireczki pijcie ze mną kompot. Nie przedłużyłam umowy i koniec z pracą u Ja...

źródło: comment_4ADQyOwXlZOJRyxtDcEVZc0nlSpXf7Ah.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@yoreciv Z ciekawości - byłaś gotowa na to, że nie przedłużysz umowy i wcześniej zaklepałaś sobie inną pracę? Czy będziesz przejadać oszczędności podczas szukania nowej?
  • Odpowiedz
@ripp1337: byłam przygotowana, pracuję teraz dla kumpla (którego pozdrawiam z tego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)), do tego dwa inne źródła utrzymania będę miała. Dodatkowo dzisiaj dowiem się, czy zaproszą mnie na rozmowę na konsultanta IT, a szansa jest spora, więc o pieniądze się nie martwię :) W najgorszym wypadku, czyli jeśli nie znajdę nic w lutym, to do początku kwietnia łącznie powinnam wyciągnąć minimum tyle, ile
  • Odpowiedz
@yoreciv: byłam Tobom do 31 grudnia, w sumie dalej jestem bo zrobiłam to samo ( )
witam w lepszym świecie ʕʔ
powodzenia!
  • Odpowiedz
Obiecałam, że kiedyś opiszę różne przygody z tej firmy i zrobię to- tylko odetchnę świeżym, bezstresowym powietrzem.


@yoreciv: #!$%@? wafla nic nie zrobisz, a jak zrobisz to będzie historia jak z #czystyubaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OstatniWolnyLogin: dadzą jej dzień przerwy + inne stanowisko i taka będzie ich "cebulacka strategia".

To tak samo jak janusze-cebulacy robią ze stażami. Po zakończeniu stażu, pracodawca ma obowiązek cię zatrudnić, ale nikt nie mówił na jakim stanowisku.

Dlatego np. moja dziewczyna miała staż w biurze, w hurtowni spożywczej, a po okresie "darmowego pracownika", zaproponowali jej "karierę sprzątaczki".
Jak odmówisz - PUP uzna, że jesteś leń i nie chcesz pracować (co skutkuje
  • Odpowiedz
@Tomeek: @FELIX90: @GodSafeTheQueen: Gratuluję! :D Pewnie też ciężka decyzja u Was, ale mam nadzieję, że czujecie się z tym tak samo dobrze jak ja :)

@interface: jeszcze nie mam pomysłu na nazwę xD historie mam spisane w notatkach (i wiadomościach na fejsie :D), więc raczej nie zapomnę o niczym ;)
  • Odpowiedz
Nie ma nic piękniejszego niż #!$%@? szefowa w ostatnie godziny pracy


@yoreciv: raz to przechodziłam, było cudownie ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • Odpowiedz
@yoreciv Witaj w klubie. Ja również tak zrobiłem. Ogólnie wszystko było z pracą w porządku, ale nie dogadałem się z kasą. Kierowniczka po uslyszeniu, że za te pieniądze nie będę pracował wybiegla i przeprowadziła szefową hr. Krótka gadka z mojej strony. Do widzenia. Chyba były w szoku, bo bardzo mnie chcieli w tej pracy, ale zaparlem się. Póki co nie żałuję. Powodzenia na nowych ścieżkach kariery.
  • Odpowiedz
@interface: o, dobry pomysł :D to jutro zacznę, opowiem, jak wyglądała moja rozmowa i mój pierwszy dzień pracy ;) dzisiaj mam jeszcze obowiązki na głowie i później w końcu chwila odpoczynku :D
  • Odpowiedz