Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś ma doświadczenia w robieniu doktoratu mimo dosyć przeciętnych ocen na studiach? Mam jedną dziedzinę, w której jestem kompletnie zajarany nie od dzisiaj (studia względnie humanistyczne) i chciałbym związać z tym swoją przyszłość. Czy obiektywnie patrząc, przeciętne wyniki na studiach zamykają mi drogę do robienia doktoratu?

#studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 7
sprawdź warunki utworzenia przewodu doktorskiego na własnej uczelni. Przeważnie, żeby dostąpić tego zaszczytu trzeba mieć średnią w okolicach 4.5


@visac: niekoniecznie. Na większości uczelni publicznych nie ma aż tylu chętnych na to by się doktoryzować. Pamiętam jak czytałem raport NIKu i wychodziły na jaw takie kwiatki że doktoryzowali się ludzie nie mający wyższego wykształcenia - oczywiście, ktoś by powiedział że tak się przecież nie da. No właśnie, w Polsce widać jakoś
@visac: Jak mój niebieski się rekrutował to było od wyniku dobrego z całych studiów. Było to na politechnice poznańskiej. Swoją drogą było mniej chętnych niż miejsc.