Wpis z mikrobloga

Jak to jest wkońcu z notyfikacjami push kiedy aplikacja jest wyłączona, można to obsłużyć jakoś w aplikacji? poza tym przypadkiem gdy użytkownik otworzy aplikacje klikając w to powiadomienie?
np. dostaje notyfikacje że przyszło zaproszenie i chciałbym w związku z tym ustawić badga na tabbarze, jeśli mam aplikacje na wierzchu lub wisząca gdzieś tam w tle to obsługa jest banalnie prosta.
Z czytania wątku http://stackoverflow.com/questions/35058870/handling-push-notifications-when-app-is-terminated wynika że tak "średnio bym powiedział.mov" ale tester się uparł więc pytam.
#programowanie #ios #objectivec #swift i @tomkowz bo kojarzę że ogarnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@smaleckg: Hmm ciekawe, czyli wygląda na to, że jednak jest taka opcja. Implementowałem parę razy background fetch a z tego co tam piszą to wygląda właśnie jak mix background fetch i push notification. Daj znać jak zaimplementujesz, bo ciekawi mnie czy rzeczywiście da się to zrobić tak jak sobie założyłeś.
@smaleckg: a co do Twojego przykładu to jak ktoś nie miał aplikacji w czasie kiedy przyszło zaproszenie a potem ją zainstalował (miał wcześniej konto i ktoś mu wysłał zaproszenie) więc i tak musisz sprawdzać z serwerem czy nie ma zaproszeń