Wpis z mikrobloga

Cześć,

macie jakieś doświadczenia z zagadkami logicznymi podczas rozmowy rekrutacyjnej? Jeśli tak, to jakie dostaliście? Wielu Mirków tutaj jest po drugiej stronie, więc jakie byście zadali? Może słyszeliście o jakichś? Staram się o stanowisko juniorskie, i z tego co mi wiadomo niestety muszę się spodziewać takich pytań.

Dla rozgrzewki ja zacznę: Dlaczego pokrywy studzienek kanalizacyjnych są okrągłe?

#rozmowakwalifikacyjna #programowanie
  • 36
@TenTyp007: Ja się spotkałam z zagadkami na rozmowie
1. Po środku pola leży martwy facet z plecakiem, na około nic nie ma, nic się nie dzieje. Jak zginą?
2. Kleopatra i Cezar leżą na podłodze, nie żyją. Na około jest mnóstwo szkła i wody. Nie zostali otruci. Jak umarli?
ale mogę też podać kilka innych przykładów
3. złodziej wchodzi przez okno do pokoju, zauważa Johna. Uśmiecha się i zaczyna szukać biżuterii.
@jabussko: Dzięki. Zgadzam się, tych zagadek jest niestety mnóstwo, i zawsze może się zdarzyć takie, z którym się nie spotkałem wcześniej. Właśnie przez tą losowość nie przepadam za takimi pytaniami. Zadając to pytanie liczyłem na jakiekolwiek odpowiedzi, bo załóżyłem, że rekruterzy mimo wszystko zadają podobne zagadki. Zauwazyłem, że wiele tych zagadek ma dużo podobieństwa i na podstawie tych podobieństw można wyuczyczyć się pewnych "schematow". Zakładając, że rekruterzy też są ludzmi, to
@TenTyp007: Prowadziłem w życiu kilka* rozmów o pracę, na początku bylem sceptyczny gdy współprowadzący zaczął zadawać takie pytania ale z czasem zauważyłem że można z nich dużo wynieść tzn. w połączeniu ze stresem na rozmowie i koniecznością logicznego myślenia łatwo wyłuskać osoby które są sprytne - a w pracy programisty w brew pozorom spryt ma ogromne znaczenie. Zauważyłem że wielu kandydatów przychodzi na rozmowy w wersji "na cwaniaka" w tedy daje