Wpis z mikrobloga

Jak ja żałuje, że w Polsce dominującym odłamem jest katolicyzm a nie protestantyzm. Katolicyzm jest #!$%@? nudny i niczym ale to #!$%@? niczym nie zachęca żeby iść do kościoła i. Księża poprzebierani wg levelów.

Nom mareczku ja to w weekend leweluje na prałata. Zdobędę zieloną tunikę i plus 500golda a ty co nadal męczyśz się jako dziekan ehh...


Msze prowadzone w taki sposób że sam chcesz zawisnąć na krzyżu. Piosenki i radowanie się w kościele polega na tym że przekazujesz sobie "znak pokoju" czyli elo siema piąteczka do jakiejś babci, a songi które śpiewacie to smuty pokroju

KTÓRYŚ ZANAS CIERPIAŁ RANY JEZUUUUUCHRYSĘ TNE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI


No #!$%@? hit.

A procestantyzm #!$%@?.... Na wstępie wita cię pastor i dziękuje że przyszedłeś. Pastor ma żonę. Kobieta też może być pastorem, jeden #!$%@? ma głościć słowo boże i zachęcać do dobra a nie #!$%@? leżeć w klasztorze. No i wita cię osoba która ma rodzinę więc wie o rodzinie, a nie stary pierdziel który albo jest 60letnim prawikiem i #!$%@? ci o rodzinie albo 60 letnim typem który zgrywa się na prawika i #!$%@? ci o rodzinie. NIe wiem co gorsze.

Siedzisz sobie elegancko a pastor robi szoł. NIe wychodzi do terbanakulum, #!$%@? i innych gówien ponazywanych pompatycznie. Tylko łapie majka i nawija ci proste rzeczy. JEsteś zły to się ogarnij, jestes dobry to czyń dalej dobro.

CZY USŁYSZĘ AMEN?
Amen.
NIE SŁYSZE WAS?
AMEN

A teraz chór goospel.

I do takiego kościoła bym chodził. Tam jest energia moc. Wychodzisz z mszy naładowany a nie znudzony.

#przemyslenia #religia #takaprawda troche #pasta
CreativePL - Jak ja żałuje, że w Polsce dominującym odłamem jest katolicyzm a nie pro...
  • 16
@neilran: Zwykła historia. I stety albo niestety msze prowadzone są nudno, święta obchodzone są pompatycznie a całą otoczka jest chora. Pomijając konte kst historyczny wolał bym jak i pewnie większość chodzić na msze na których coś się dzieje, jest energia i charyzma, jest wesoło. A nie smuty i #!$%@?.
@CreativePL: jest protestantyzm i protestantyzm. U luteranów albo reformowanych wcale nie ma kumbaya albo pajacowania.
Ale tak czy inaczej to są obce wpływy, a nie nasze narodowe idee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak ci katolickie msze przeszkadzają to chadzaj do zielonoświątkowców albo innych baptystów
@CreativePL: To to tam otoczka. Najważniejsze są różnice w podejściu do pewnych spraw co przez wieki wpłynęło na mentalności ludzie. Mam na myśli głównie podejście odlamow protestanckich do ekonomi i pieniędzy. Znaczące różnice dobra książka tym jest "Etyka protestancka a duch kapitalizmu". Do tego w katolicyzmie masz masakryczne podejście do seksualności i gloryfikacje cierpienia. Masakra jakaś.
@agaja: Nom mam iść #!$%@? km śpiewając "To jest ten dzień, który dał nam pan" już gonie. Zarzuć mi jakimiś the bestof linkiem koncertów chrześcijańskich. To jest granie na jedną melodie i ton, nudne i mdłe aż do porzygu. Jak przyśpiewki harcerskie.
@CreativePL: ja lubię np. zespol niemaGotu albo Owcę. The Best nie ma, bo każdemu się podoba co innego.

A byłes kiedyś na pielgrzymce? Ja byłam kilkakrotnie na dziewieciodniowej.
Było rewelacyjnie.
Tylko może tez trzeba dać coś od siebie a nie gębie liczyć ze cos nagke huknie,blysnie i zachwyci.
Wspólnota oznacza,ze wszyscy dają coś od siebie,a nie ze grupa zabawia jedna znudzona osobę.
@CreativePL: Jeżeli zależy ci tylko na otoczce, żeby było wesoło i jakieś fajne przyśpiewki, a nie na transubstancjacji, no to w sumie nie masz powodów by chodzić na msze katolickie. Tyle że, Pan Jezus nie powiedział tylko: "Idźcie i głoście Dobrą Nowinę", ale też "To jest ciało i krew moja za was wydane i wylana, czyńcie to na moją pamiątkę". A tego u protestantlolo brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡
ale też "To jest ciało i krew moja za was wydane i wylana, czyńcie to na moją pamiątkę". A tego u protestantlolo brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: luvencedus


@Czesiek_God_Usopp: Powiedział też że z kościołów nie powinno robić się sklepów i robić obrazów na jego podobieństwo. Nie chce mi się szukać konrketnych cytatów ale wiesz dobrze o które mi chodzi.

Ja, jak i wiele osób nie postrzega
@CreativePL: Olałbym, ale po prostu nie byłeś na dobrej mszy. Przejdź się gdzie, gdzie średnia wieku to nie 70 lat, bo najczęściej pod taki elektorat jest sprawowana msza. Poszukaj czegoś, zgłąb się, czemu msza ma taką formę, a nie inną, następnie oceń. Według mnie katolicka msza jest bardzo osobista, ale zrozumienie tego zajmuje trochę czasu i wysiłku. Nie ma u nas show, bo nie na tym to ma polegać. Jak chcesz
Według mnie katolicka msza jest bardzo osobista, ale zrozumienie tego zajmuje trochę czasu i wysiłku


@Czarny_Czeplin: Szukanie czegoś na siłę tam gdzie tego nie ma.

Można powiedzieć tak o każdej wierze. Że przesłanie prałata, księdza, biskupa nie trafia do ciebie więc musisz chodzić na więcej mszy żeby wreszcie do ciebie trafiła. To podeście jest słabe. Religia ma zachęcić do siebie, ma intrygować, zadawać pytania. A nie nudzić... zwyczajnie nudzić.

Jestem rocznik
@CreativePL: Forma Twojej wypowiedzi sprawia, że aż nie wiem, co jest na serio, a co żartem, ale postaram się na co nieco odpowiedzieć, nawet jeśli tylko sobie robisz jaja.

Zacznijmy od tego, że nie o formę, tylko o teologię tu chodzi. Katolicyzm nudny, a protestantyzm fajerwerki, stroboskopy, tańce, śpiewy i spektakl pełną gębą?

Otóż... nie w Polsce. Fakt, istnieją (zwłaszcza w Stanach) megakościoły, gdzie po trosze to tak może wygląda.
@NigdyNieJemNaCzczo: Miło, że wołasz, ale po przeczytaniu posta wydaje mi się, że OP niespecjalnie jest zainteresowany dyskusja na tematy religijne, toteż nie wiem jako kto mam tu wystąpić

Chyba jako komentator formy nabożeństw. Protestantyzm opiera się na wzięciu Biblii jako jedyne źródło wiedzy o Bogu. To naturalnie powoduje odrzucenie wielu tradycji, które narosły przez wieki, ale nie mają biblijnego rodowodu. Z tego wynikają w głównej mierze
@NigdyNieJemNaCzczo: @CreativePL: W Polsce w kościołach protestanckich (tych z ruchu zielonoświątkowego - te znam dobrze) nie wygląda to jak na amerykańskich filmach ;) Chyba, że mowa np. o konferencjach, jak Exodus Conf w Gdańsku ;) Zazwyczaj zbory są niewielkie - około 100 osób. Choć jest w PL kilka większych, ale nadal nie są to megakościoły idące w tysiące jak w USA.