Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: jak każdy mario. Co prawda w najnowsze nie grałem, ale te gry od zawsze są proste. Sterowanie i reszta w miarę odpowiada (z 1-2 levele bym wymienił), ale w razie czego są mapy do pobrania
@fervi: Ta dyskusja prowadzi donikąd xD ale wystarczy że grałeś w oryginalnego pierwszego Mariana... Grałeś? Przykład dobrego klona mario który ma pomysł na siebie to chociażby super mario war czy mari0. Nie to samo, ale dobrze zrobili sterowanie i wszystko inne. Twórcy supertuxa natomiast biorą każdą mechanikę z ponad 30 letniej gry i ją partaczą nie wprowadzając nic własnego. Żaden element w super tux nie jest lepszy niż w pierwszym super
@Kryspin013: pierwszego mariana przeszedłem. Akurat grafika w st jest znacznie lepsza od 1 mariana, ale wiadomo - 30 lat minęło. Pytanie też czy powinni coś własnego dodawać, klon klonem, ale to zabiło sonica
@fervi: Nie jest lepsza, w sensie pod względem technicznym jest lepsza, ale pod względem wyglądu/styulu supertux postarzał się o wiele gorzej niż marian. Marian to ładny pixelart w porównaniu do tuxa gdzie masz 2d sprity z gradientem. Takie rzeczy się bardzo szybki starzeją.

Wiem, że darmowa gra i ciężko czegokolwiek od niej wymagać ale kompletnie nic nie wnosi, nawet źle klonuje rozwiązania. I wygląda jak projekt na zaliczenie na studiach. Dobra
@fervi: Czekaj nie zauważyłem tego

ale to zabiło sonica


Ale bzdurę napisałeś. Nie wiem czy wiesz gry z soniciem wychodzą do tej pory i nawet dobrze się sprzedają. Sonica nie zabiło to że mieli własny pomysł, nawet to gwarantowało w pewnym sensie dobrą sprzedaż i dużą grupę fanów (jakby ta gra nie miała grupy fanów to by nie powstało kilkanaście odsłon). SEGA prawie zbankrutowała przez swoje debilne pomysły, przez które konsole
@Kryspin013: Co do ST. Pomyślałem w nocy i doszedłem do wniosku
- SMB ma lepszy koncept poziomów, ale jest to spowodowane czynnikami, które są nie do zrealizowania na ST (np. z powodu rozdzielczości nie będzie skoków wiary)
- Grafika ... nie wiem, moim zdaniem ciężko mówić o starzeniu się ST, skoro ciągle grafika jest usprawniana
- Muzycznie moim zdaniem jest lepiej w SMB, ale to moje zdanie (tzn. z 1 piosenka