Wpis z mikrobloga

Gra w życie: czterdziestopięcioletni symulator ewolucji

"Gra w życie (The game of life) obchodzi w tym roku czterdzieści pięć lat. Zrodzona w umyśle Johna Hortona Conway'a, a spopularyzowana przez znanego wielbicielom matematycznych łamigłówek Martina Gardnera do dziś jest eksploatowana i inspiruje wielu naukowców, głównie matematyków i teoretyków ewolucji. Czym jest ten bardzo prosty w założeniach program i co w nim takiego wyjątkowego?"

Kiedyś już chyba dodawałem ten artykuł, ale nie szkodzi skoro jesteśmy dzisiaj przy matematyce.

#gry #matematyka #biologia #gruparatowaniapoziomu #nauka #myrmekochoria
myrmekochoria - Gra w życie: czterdziestopięcioletni symulator ewolucji

"Gra w życ...

źródło: comment_SnaoGa8W3q3ww4uuxlQ7420KDOOhGdPQ.jpg

Pobierz
  • 4
@cult_of_luna: To nie mój tekst napisał go Maurycy. Ciekawie piszę o grach, zresztą podobnie Gawełko na tym serwisie. Temat bardzo ciekawy. Ja jestem laikiem, więc nie pomogę za bardzo w zgłębieniu tematu. Może ktoś z czytających.

"Stożek tekstylny (Conus textile) to jeden z najbardziej jadowitych ślimaków świata. Wzór na jego muszli do złudzenia przypomina wynik działania jednowymiarowego automatu komórkowego Wolframa o regule 30. Czy komórki muszli są automatami wykonującymi algorytm do
myrmekochoria - @cultofluna: To nie mój tekst napisał go Maurycy. Ciekawie piszę o gr...

źródło: comment_LJEqebg64zNFdXuremLMkAG4Vj8QgpdU.jpg

Pobierz