Wpis z mikrobloga

Mireczki, tak se postanowiłem wejść w #5x5 na #silownia

Legitnie?

Dzień A
Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wiosłowanie sztangą podchwytem 5x5

Dzień B
Przysiad 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Martwy ciąg 1x5

Dzień A
Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wiosłowanie sztangą podchwytem 5x5
  • 34
@kawa-i-papierosy: dobry plan. Dalbym wiecej ciagow, np. 3x5 i dorzucil jakies dodatki jak podciagania i dipsy oraz planki.

Dzień A
Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wiosłowanie sztangą podchwytem 5x5
Dipsy 4x max
Plank 3x60sec

Dzień B
Przysiad 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Martwy ciąg 3x5
Podciaganie 4x max
Plank 3x60sec

Powinna sila leciec jak zloto.
@kawa-i-papierosy: tak, jak już chcesz iść strongliftsem to czemu by sobie nie zainstalować tej apki, gdzie masz podane ciężary itd, wtedy się nie pogubisz.
Jak ja robiłem stronglifts to dokładałem na każdym treningu bic i tric na koniec 3x8. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że fbw sakera jest troszkę lepszym treningiem :)
@Snejk_: zle prawisz. Siady, wioslo, mc, plaska zalatwia mu stabilizacje wiec plank niepotrzebny. Martwy ciag 3x5 za duzo (1x5, ew 2x5 wystarczy). Akcesoryjne 3x8 z progresja. Miej na uwadze ze to plan na sile. Dojdzie do duzych ciezarow i jak bedzie mial zrobic ciezki siad plaska to na mc umrze.
@kawa-i-papierosy: dorzuc sobie podciaganie podchwytem to bicek bedzie zaangazowany fajnie, plus oczywiscie plecy. Do tego dipy i cale ciale odwalone
@kawa-i-papierosy: teoretycznie mozesz i nie robic martwego. Od przysiadow i tak powinien leciec w gore, ale powiedzmy sobie szczerze: jak mam do wyboru dolozyc 10kg w 3 miesiace i go nie robic, albo dolozyc 30 w 3 miesiace i robic 3x5, to chyba wybor jest oczywisty. Martwy to nie tylko dol plecow ale i cale cialo wlacznie z core. W ogole teraz jest jakies mylne przekonanie, ze martwy strasznie 'zajezdza' organizm
@hornysausage: dlaczego martwy 3x5 za duzo? Juz bez przesady z tym zajechaniem. Kazdy na silowni teraz 'przetrenowany' jest bo dolozyl jedna serie na klate czy tam przysiad/martwy. I zgoda, jest to plan na sile, takze nie wiem dlaczego ma sie ograniczac do jednej serii martwego.