Wpis z mikrobloga

o co moga pytac mnie na rozmowie rekrutacyjnej gdzie w wymaganiach opisuja:

-Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Windows oraz programów biurowych pakietu MS Office.
-Co najmniej podstawowe umiejętności poruszania się w środowisku niegraficznym Linux.
-Wiedza z zakresu budowy komputerów.
-Analityczne podejście w diagnozowaniu zgłaszanych problemów.
-Zdolności interpersonalne, w szczególności łatwość nawiązywania kontaktów.
-Umiejętność działania w zespole.
-Komunikatywna znajomość języka angielskiego; wymagana umiejętność czytania dokumentacji technicznej w języku angielskim.

Najbardziej mnie boli ten Office. Poza tym jakie linuksowe komendy warto znac?
#nieprogramowanie #it #helpdesk
  • 16
@wypokowicz: Naucz się używać komendy ls. Następnie jak opanujesz tę komendę spróbuj używać komendy cd nazwafolderu. Następnie jak już opanujesz 2 wyżej wymienione opanuj komendę cd .. . Dzięki tym komendom, możesz nawigować po systemie plików w nieskończoność i sprawiać wrażenie że znasz się na rzeczy. Babka z hr-u która nigdy w życiu nie widziała terminala będzie zachwycona.
@katarzynkaN Glownie opowiadal kogo potrzebuja. Zapytal mnie o komende pokazujaca procesy w linuksie, jak przywrocic windowsa z obrazu?

Bylem jeszcze na drugiej rozmowie, mialem tez kilka pytan, padlem na active directory. Inne pytania to np. Co doradzisz osobie ktora nie moze sie zalogowac, wyskakuje zle haslo? Dlaczego nie mozna wyswietlic strony skoro jest polaczenie z internetem i przychodzi poczta na outlook.