Wpis z mikrobloga

Minęło już trochę czasu, więc wrzucam kosztorys - podsumowanie też się pojawi

Koszty:
440zl - samolot dla 2 osób Katowice - Barcelona (na osobę wychodzi ze ~120)
30zl - ubezpieczenie w PZU na 7 dni (na wszelki wypadek)
150e - 7 dniowy pokój airbnb dla 2 osób
50e - Barcelona card - 5 dni darmowe wejścia do wybranych muzeów darmowa komunikacja i parę zniżek na muzea czy jakieś turystyczne atrakcje. (Ważny nie godzinowo a dniowo)
2.15E - bilet z lotniska na centrum linia, 46 (jako, ze nie wiedziałem gdzie kupić t10)
10e - bilet t10 na 10 przejazdów (bardzo się przydaje)
1e-10e - ceny piw od zwykłych sikaczy po droższe i znane (w pubach 6-7e za ~500ml)
20e - tyle mnie wyszły zakupy na cały tydzień w Carrefour (w tym 3 piwka). Musiałem dokupić jeszcze potem parę rzeczy, ale do 30 można się zmieścić dla 1 osoby
45e - bilet na mecz FC Barcelona - Real Sociedad (mecz w Pucharze Króla mógł być tańszy niż normalnie)
4-10e - za obiad w zależności gdzie jemy i co jemy z piciem czy bez. Nie pamiętam teraz dokładnych cen za kebab czy paella (gdzieś jest zdjęcie z 1 lokalu z cennikiem)
1-3.5E - pamiątki w sklepach są bliżej tych, 3 ale można spotkać ulicznych handlarzy (mandat za kupowanie 50e), którzy to po 1e sprzedają swoje pamiątki
30e - wjazd na Sagrada Familia z windą (tak średnio polecam, bo widoki w wielu miejscach są moim zdaniem podobne czy to park Guell ten krzyż czy kolumnę Kopernika). Na pewno warto odwiedzić, bo środek piękny plus muzeum na dole
3/6e + 1/2e - wjazd na kolumnę Kopernika (3 bez zniżki 6 normalnie plus 1 za wino 2 bez karty) - ładny widok na port i okolice wybrzeża polecam
1e - wjazd na taras widokowy na Arenie (dużo miejsca świetne widoki i mega panorama w 360 stopniach na świeżym powietrzu)
~16e - oceanarium ze zniżką - fajny tunel z rekinami, pod którym można sobie przejechać na ruchomej taśmie

chyba tyle
#gorushwpodrozy #barcelona
Pobierz gorush - Minęło już trochę czasu, więc wrzucam kosztorys - podsumowanie też się pojaw...
źródło: comment_YjgowEnp9KbK6x7Q6FPaNBvi33HSx0Iq.jpg
  • 2
@Mato: chociaż pokój był bez klucza niestety ale gospodarz bardzo przyjemny i chociaż nie umiał dobrze angielskiego to dało się z nim dogadać czy też wydrukować bilet :)
Metro miałem niedaleko z 5 i 10m do dwóch linii. Zaraz wrzucę podsumowanie pisemne co i jak.