Wpis z mikrobloga

@czarnawrona: wczoraj moja energia została pochłonięta przez zawistny element wykopowy XD więc gotowanie dzisiaj. Sporo jest tutaj propozycji z curry, więc zrobię curry, tylko z krewetkami, zamiast kurczaka. Poza tym, zrobiła się całkiem pokaźna baza przepisów na przyszłość, za co jestem wszystkim umieszczającym je bardzo wdzięczny!
@noitakto: Cześć, dostałeś zrugany przez niektórych bo za bardzo się rozprułeś i popełniłeś błąd.
" Mirki, założyłem się z różowym, że za 30 zł można zrobić obiad dla dwojga, który będzie i smaczny i pożywny. No i teraz mam problem... nie mam pomysłu.Tu było wyszczególnić np- obiad ten ma się składać z eko produktów wysokiej jakości, wieprzowina odpada itp itd. Nie musiałbyś wtedy wyciągać swojego życia prywatnego, zarobków. Pojawiłyby się tylko
@Ochlapto: co racja to racja kolego. Ale nie ma tego złego... przy okazji wielu mirków obnażyło się ze swoim paskudnym charakterkiem. Bardzo pouczające :) choć w sumie żadna nowość. Wiadomo, że dla przeciętnego Polaka najlepiej jak sąsiad ma gorzej...
@citra: Narobiłeś mi smaka i postanowiłem to sprawdzić. Kupiłem:
- 900g łopatki: 22zł
- papryka czerwona słodka: 4.59zł
- czosnek: 4zł
- papryka czerwona ostra: 1.80zł
- liść laurowy: 0.8zł
- ziele angielskie: 0.8zł
- cebula: 0.5zł
suma 34,49zł

Rozumiem, że przyprawy to wydatek "jednorazowy", jednak w swoich obliczeniach nie uwzględniłem kosztów kaszy gryczanej, którą posiadałem, więc tu urwałem kilka zł. Mimo wszystko przekroczyłem budżet 30zł i starczy mi (ja w
@soon: Moja rodzina to ja, żona i 3-letnie dziecko które zje małą miseczkę.
Też nie liczyłem przypraw, zresztą ze względu na dziecko nie mogę dowalić na ostro.
Mięso kupuję z reguły na promocjach, często w Lidlu typu za 2 dni kończy się ważność więc 20% taniej i przygotowuję tego samego dnia.