Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam znajomego który jest najinteligentniejszym facetem jakiego znam. Praktycznie nie ma poważnego tematu na który nie dałoby się z nim porozmawiać - przeczytał masę książek, gardzi jakimiś pospolitymi rozrywkami i uważa się za nadczłowieka + potrafi to uargumentować. Sam stronię od ludzi, ale akurat wzajemne towarzystwo od dłuższego czasu tolerujemy (może nawet lubimy). Od 2 lat ma różowego, którego autentycznie mi szkoda.. Dziewczyna zakochana po uszy i wcale jej się nie dziwię, ale ogrom cynizmu oraz pogardy z jaką spotyka się na co dzień jest przytłaczający nawet dla kogoś kto widuje ich raz na jakiś czas.
Od najmłodszych lat miała problemy rodzinne, co zaowocowało zaniżonym poczuciem własnej wartości i kiepskim ogarnięciem życiowym. Przez to oraz swojego partnera praktycznie nie ma znajomych. Dziewczyna pracuje zdalnie zresztą tak jak on, jednak różnica zarobków jest spora. Nauczył ją przydatnych umiejętności, ale ani razu z jego ust nie usłyszała dobrego słowa - zawsze jest nazywana bezmózgim zerem i dnem, które nigdy niczego nie osiągnie. Gdy pierwszy raz miałem z tym styczność powiedziałem 'nie przejmuj się cumpelo, on wcale tak nie myśli', jednak spojrzenie obojga pozbawiło mnie jakichkolwiek złudzeń i nigdy więcej się nie wtrąciłem. Zapewnia mnie że on po prostu taki jest i się przyzwyczaiła, ale wybuchy płaczu nawet podczas moich wizyt mówią co innego. Cumpel zapytany po co utrzymuje z nią jakiekolwiek relacje odpowiedział: "Czasami muszę komuś przedstawić swoje poglądy na daną kwestię, a jakbyś przychodził częściej to znudzilibyśmy się. Ty masz psa, a ja alergię na zwierzęta. To mój substytut psa, który wykazuje ciut więcej zrozumienia, potrafi mówić i mnie potrzebuje."
Taka historia z okazji zbliżających się walentynek, pomyślcie że są rzeczy gorsze od siedzenia samemu w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 100
OP: @Shyvana: To najciekawsza osoba jaką znam i bardziej by mnie zabolała strata takiego znajomego, niż każdego innego.
@madry_i_mieciutki: Wizualnie nie jest wygrywem, finansowo owszem ale zupełnie tego nie okazuje. Mamy podobne spojrzenie na bogactwo, uważamy je za całkowicie zbędne.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: No i co z tego, skoro zachowuje się jak #!$%@?? Znajomych i przyjaciół ma się też od tego, żeby się w trudnych momentach wspierać i pomagać. On by Cię pewnie olał ciepłym moczem.

No i osobiście nie utrzymuję kontaktu z ludzmi, o których wiem, że np, biorą narkotyki, są agresywni bądź pasywno agresywni, czy chociażby źle traktują zwierzęta, albo ludzi im bliskich. To jak traktuje swoją dziewczynę na na całkowicie
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziewczyny niech Ci nie będzie szkoda, jest wolnym człowiekiem i może za siebie decydować. Co do kolegi, trzymaj się jak najbliżej niego, a gwarantuję, że Ci się to opłaci. Sporo osób będzie tu pisało jak bardzo nim "gardzi", ponieważ nie potrafią zrozumieć na jakich płaszczyznach dryfuje jego umysł. Nie dla każdego szczytem ambicji jest wypicie piwa przed telewizorem, uprawienie seksu z przypadkową osobą i praca nie należąca do zbyt skomplikowanych.