Wpis z mikrobloga

@majkl85: Oo ciekawe :) Ja pracuję dla prywaciarzy :P Wy zarządzacie slotami? Czy to każde lotnisko dla siebie zarządza? Jestem dosyć nowa w branży więc nie wiem jak to do końca się odbywa.
@tusiatko: to zależy o jakich slotach mówisz (chociaż w sumie to PAŻP formalnie rzecz biorąc nie zarządza żadnymi ;) są sloty portowe związane z zajętością gate'u/sandu i z tym PAŻP nie ma nic wspólnego oraz sloty ATFM. Mówiąc w skrócie - te drugie są związane z pojemnością poszczególnych sektorów kontroli ruchu lotniczego, czyli ilością samolotów jakie mogą być w ciągu 60 minut na łączności w danym sektorze. Te drugie (o ile
@majkl85: A widzisz nie wiedziałam, że są dwa. To w takim razie zastanawiam się co dzieje się z niezaplanowanymi opóźnieniami. To musi być mega skomplikowane "wpakować" nieplanowany lot w przestrzeń, szczególnie na lotniskach gdzie na jedną konkretną masz zaplanowane po 5 lotów.
Np. w czwartek były strajki na lotniskach w Berlinie. Loty z TXL te co były w godzinach strajku praktycznie w całości się nie odbyły, na SXF wszystkie odleciały po
http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/amsterdam-airport-in-chaos-air-traffic-control-system-failure-delays-cancelled-flights-a7556906.html


@epll: O kurde. Straty w milionach, masakra. Szczególnie dla KLM, to ich główny hub. My nie latamy do AMS, a nikt tu chyba na wypoku o tym nie napisał, więc nawet nie dotarło do mnie info. Ale najbardzije w tym momencie szkoda mi pracowników na lotnisku. Oni pierwsi na klatę przyjmują furię pasażerów, a ci pewnie byli mega #!$%@?, jak zwykle :P