Wpis z mikrobloga

@thehalik: @franaa: Co Wy macie z tymi nowymi banknotami? W codziennym użytku (np. do płacenia w sklepach) rzadko używa się banknotu 200 zł, a co tu mówić o tym nowym 500 zł. On został stworzony głównie do trzymania dużych depozytów w gotówce przez NBP a nie do codziennego użytku (przynajmniej dopóki znacząco nie skoczy inflacja), więc nie było potrzeby aby każdy oddział każdego banku ściągał do siebie nowe banknoty, bo
@eshabe: Płaciłem jakiś czas temu za sprzęt. Płatność przy odbiorze u kuriera. Przez to, że bankomat wypluł mi kwotę 4800 w samych setkach nie mogłem potem zgiąć portfela. Jeśli miałbym to w pięćsetkach problemu by nie było (4-5 razy mniej papieru).
@szcz33pan: Masz rację. Ale tak jak napisałem wyżej, banknot ten został stworzony głównie do trzymania dużych depozytów gotówkowych przez NBP. Banknotów 500 zł będzie w obiegu bodajże około 50 mln sztuk, ponad 3 razy mniej niż banknotów 200 zł i prawie 20 razy mniej niż banknotów 100 zł.

To też tłumaczy fakt, dlaczego bankomat nie wypłacił Ci tej kwoty nawet w banknotach 200 zł, a wszystko w setkach. Po prostu ich
@eshabe: to różnie. Zauważyłem, że są bankomaty, gdzie niezależnie od kwoty zawsze najwyżej lecą setki, a są bankomaty gdzie przy większych kwotach 200 zł poleci i to już przy kwotach na poziomie 2 tysiące.