Wpis z mikrobloga

Idiotyczny marketing w Neutrogenie
Po pierwsze krem Neutrogena nie ma nic wspólnego z Norwegią. Firma Neutrogena została założona w USA przez amerykańskiego Żyda i należy do amerykańskeigo koncernu Johnson&Johnson. Umieszczają tam flagę Norwegii bo niby stworzyli jakąś formułę wzorowaną na kremach norweskich rybaków, a Norwegia kojarzy się dobrze więc pewnie dlatego jest tam ta flaga.
Największą głupotą jest jednak reklamowanie jakieś wersji tego kremu jako posiadającej dodatek "maliny nordyckiej". Co to k...wa jest? Chyba to jakaś malina wyprodukowana w ich fabryce z plastiku bo czegoś takiego jak "malina nordycka" nie ma po prostu... Na obrazku jest popularna na północy Eruopy (choć bardzo rzadko występuje też w Polsce) malina moroszka, ale używają jakiejś wymyślonej przez nich nazwy "malina nordycka" żeby ładniej brzmiało i kojarzyło się z Norwegią... Nie lubię takiego czegoś...

#kosmetyki #norwegia #ciekawostki #biznes #gospodarka #usa #ciekawostki #reklama #marketing
johanlaidoner - Idiotyczny marketing w Neutrogenie
Po pierwsze krem Neutrogena nie m...

źródło: comment_0U7XVIpDa8ccHxmuR2hrAd1F8ivosNbs.jpg

Pobierz
  • 93
@PrzyrkrytyArdrian: Nazwa "moroszka" mi wcale się źle nie kojarzy. Przypuszczam, że w nazwie mamy rusycyzm pochodzący od rosyjskiego słowa "moroz" - mróz bo rośnie ona głównie w zimniejszych obszarach. Malina jest bardzo popularna w Rosji i rośnie na większości jej obszaru więc prawdopodobnie z rosyjskiego jest jej nazwa w języku polskim. Po angielsku to "cloudberry" (faktycznie przypomina trochę chmurę kształtem). Mi smakuje ta malina.
Zasięg występowania maliny moroszki (Polska nie zaznaczona,
johanlaidoner - @PrzyrkrytyArdrian: Nazwa "moroszka" mi wcale się źle nie kojarzy. Pr...

źródło: comment_RJDUdsPkNZM4eORxdoevmHHUKPkG5Zbu.jpg

Pobierz
@johanlaidoner: A nie jest to oczywiste?

"Chyba to jakaś malina wyprodukowana w ich fabryce z plastiku bo czegoś takiego jak "malina nordycka" nie ma po prostu... Na obrazku jest popularna na północy Eruopy (choć bardzo rzadko występuje też w Polsce) malina moroszka, ale używają jakiejś wymyślonej przez nich nazwy "malina nordycka" żeby ładniej brzmiało i kojarzyło się z Norwegią"

Napisałeś to w taki sposób, by czytelnik pomyślał iż ta malina nie