Wpis z mikrobloga

Idiotyczny marketing w Neutrogenie
Po pierwsze krem Neutrogena nie ma nic wspólnego z Norwegią. Firma Neutrogena została założona w USA przez amerykańskiego Żyda i należy do amerykańskeigo koncernu Johnson&Johnson. Umieszczają tam flagę Norwegii bo niby stworzyli jakąś formułę wzorowaną na kremach norweskich rybaków, a Norwegia kojarzy się dobrze więc pewnie dlatego jest tam ta flaga.
Największą głupotą jest jednak reklamowanie jakieś wersji tego kremu jako posiadającej dodatek "maliny nordyckiej". Co to k...wa jest? Chyba to jakaś malina wyprodukowana w ich fabryce z plastiku bo czegoś takiego jak "malina nordycka" nie ma po prostu... Na obrazku jest popularna na północy Eruopy (choć bardzo rzadko występuje też w Polsce) malina moroszka, ale używają jakiejś wymyślonej przez nich nazwy "malina nordycka" żeby ładniej brzmiało i kojarzyło się z Norwegią... Nie lubię takiego czegoś...

#kosmetyki #norwegia #ciekawostki #biznes #gospodarka #usa #ciekawostki #reklama #marketing
johanlaidoner - Idiotyczny marketing w Neutrogenie
Po pierwsze krem Neutrogena nie m...

źródło: comment_0U7XVIpDa8ccHxmuR2hrAd1F8ivosNbs.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Wytknij jedną nieścisłość sam nie posiadaj żadnych dowodów.
Jak nie masz mi czym udowodnić swoich tez to nie dyskutuj bo przegadywanie się bez materiałów jest bez sensu. Nie zarzuciłeś żadnym źródłem informacji która by poparła wpis. Każdy może coś sobie napisać w internecie i bez dowodu jest to g warte :/
  • Odpowiedz
malina moroszka (Rubus chamaemorus), zwana także maliną nordycką, jest objęta w Polsce ścisłą ochroną gatunkową i wpisana do Czerwonej Księgi Roślin jako relikt epoki lodowcowej.

@johanlaidoner: Ma 2 nazwy temat zamykam
  • Odpowiedz
@Papik: przecież to pisze jakaś dziewczyna na swoim blogu o Skandynawii bo słyszała własnie tą reklamę Neutrogeny... Zresztą ona różne bzdury tam pisze...
Wszędzie gdzie pojawia się "malina nordycka" to właśnie stąd pochodzi, o żadnej malinie tak nie mówili w telewizji itd. jak o tej "malinie nordyckiej" i potem taki jeden z drugim powtarza głupoty jakie usłyszał. I zapewne każdy naukowiec z #biologia to by potwierdził.
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Już znalazłam. Na angielskiej wersji kremu jest napis nordic berry. W polskim średnio mamy odpowiednik samego słowa berry.
Cloudberry jest też nazywane w artykułach jako nordic cloudberry.
Więc pomijając czy faktycznie w polskim obowiązuje oficjalnie nazwa maliny nordyckiej (chociaż polski artykuł naukowy wymienia nazwę)
Moroszka nadal wlicza się w krąg nordic berries więc akurat ona trafiła na opakowanie.

Ale to Ty zamieszczając 'ciekawostki' powinieneś być przygotowany na pytania i potrafić
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: tak widzę ale nigdzie nie jest napisane że to jest nazwa tej maliny napisali nordic berry czyli np malina występująca w krajach nordyckich do których zalicza się także malina moroszka.
(a malina nordycka nazwa nie występująca jak to mówisz w Polsce może być zwykłą nazwą polską grupy tych malin)
  • Odpowiedz
nordic berry czyli np malina występująca w krajach nordyckich do których zalicza się także malina moroszka.


@Papik: Do tego właśnie odnosiło się moje podsumowanie.
Skoro op polski artykuł z uniwersyteckich katedr w którym piszą że moroszka inaczej nazywana jest maliną nordycką jest niewystarczający. No bo Ci od artykuły naukowego pewnie też się sugerują tylko reklamami.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: Co???
Właśnie berry to jagoda. Blueberry to tzw. borówka amerykańska (nie zastanowiłaś się, że określenie "blue" musi dotyczyć jakiejś konkretniej jagody?), aczkolwiek czasami potocznie używa się określenia berry też na borówkę amerykańską.
Tutaj masz wytłumaczone co to jagoda: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jagoda_(botanika)
Tłumacznie słowa berry: http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/berry
Wniosek: w języku polskim istnieje jednoznaczny odpowiednik słowa berry i jest to jagoda więc nie wiem czemu piszesz, że ten odpowiednik w polskim "średnio mamy".
P.S. na
  • Odpowiedz
@johanlaidoner W jednej z restauracji widziałem kwiecisto brzmiący "tradycyjny napar z malwy sudańskiej". A pod tą nazwą kryje się hibiskus czyli wypełniacz wielu smakowych herbat :) wszędzie można znaleźć podobny marketing
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: No ta... I nordic berry na pewno oznacza jagodę. Odnoś się do kontekstu.
Berry to też cała grupa owoców.
Mówię że średnio mamy odpowiednik słowa berry bo w oryginale jest napis nordic berry a Ty mi o jagodzie.
Takie pominięcie kontekstu brzmi jakbyś sobie wpisał nordic berry w tłumacza i stwierdził że chodzi konkretnie o jagody.
  • Odpowiedz
Idiotyczny marketing w Neutrogenie

Po pierwsze krem Neutrogena nie ma nic wspólnego z Norwegią.


@johanlaidoner: Działa i ludzie kojarzą z Norwegią, więc skuteczny a nie idiotyczny.
  • Odpowiedz