Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie mireczki czy rozsyłanie cv do firm, które nie zamieszczają nigdzie żadnego info o rekrutacji ma jakiś sens? Czy pani Beatka z #hr po prostu wyrzuci maila do kosza? Oczywiście zakładam, że moje cv to nie jest lista niesamowitych osiągnięć tylko jakieś gównoprace, gównostaże i praktyki. I nie, branża to nie it.
#praca #szukaniepracy
  • 9
@vateras131: ja raz tak kiedyś wysłałam, to mi odpisali, ze aktualnie nie rekrutują, ale jak będę szukała nadal pracy to żebym się odezwała za kilka miesięcy. Czyli tak jak wyżej, nic nie tracisz, a możesz zyskać.
@vateras131: ma sens @MasterSoundBlaster: thx. Chodzi o to, że na pewne stanowiska w większych firmach nie opłaca się uruchamiać rekrutacji. Z tego co kojarzę, wyróżnią się dwa powody takiego działania.

Pierwszy przypadek to stanowiska niskopłatne, np. juniorskie. Większe firmy korzystają z usług agencji i firm rekrutacyjnych. To powoduje generowanie dość sporych kosztów i opłat za "referala". itd... Wysyłasz CV. Oni patrzą i sobie myślą: O spoko, ten koleś to pewnie