Wpis z mikrobloga

a to ostanie to co?


@acidd: dostałam od 13-letniej siostry z dopiskiem:

Wysyłam Ci tego pięknego gruchacza, który opanował cały świat abyś cieszyła się razem z nim

Ot, nowa zabawa dla dzieciaków :)
  • Odpowiedz
@GregPelka:

@Marian_papajan: @camelopardalis: @sabtuzdeamon: Błąd. Mamy chociażby raka splotu naczyniastego.


@GregPelka: no to jak wchodzimy w szczoly to niestety nawet ten typ nie jest rakiem z definicji. Ependyma nie spelnia definicji nablonka, a jego modyfikacja bez gap junctions, ktora buduje splot tym bardziej. Jest to wiec nowotwor zlosliwy z komorek nablonkopodobnych.
Rak wywodzi sie z komorek tkanki nablonka, tymczasem ependyma i komorki splotu (bedace modyfikacja ependymy) wywodza
  • Odpowiedz
Ependyma nie spelnia definicji nablonka


@jakubeskulap: Nie pamiętam, popraw mnie jeśli się mylę, ale to nie jest tak, że dla HP istotne jest z czego wywodzi się dana struktura? Bo ependyma wywodzi się jak najbardziej z nabłonka.
  • Odpowiedz
@GregPelka: Nie jestem pewien, ale raczej HP oglada strukture a nie z czego sie wywodzi a ependyma nie ma blony podstawnej.
Ta dyskusja jest strasznie glupia, bo ependyma ma wszystko co trzeba, ale z racji modyfikacji nie spelnia 1 cechy nablonka. Nie jestem pewien, czy prof wasiutynski nie bral czegos nad wyraz, ale wiele osob wyslal na wakcje na tym.
szczerze powiedziawszy bylem przekonany podobnie do Ciebie i nawet napisalem 2miesiace
  • Odpowiedz