Wpis z mikrobloga

@BongoBong: Oczywiście, że nie tylko anarchokapitaliści i libertarianie, ale prędzej kość mi w gardle stanie, niż nazwę "prawicowcem" kolesia, który pochwalałby nawet iście PRLowskie reformy. A nacjonalizm - w przeciwieństwie do patriotyzmu - jest pojęciem niezwykle szkodliwym.
@BongoBong: Generalnie, mój drogi, to oś prawica - lewica jest przestarzała i mało precyzyjna. Dlatego powinno mówić się o ideach bezpośrednio. Ale skoro tu, na Wykopie, utarło się działać inaczej, to cóż - wypada się dostosować.

A Mikkego sobie daruj, bo ten człowiek wyrządził myśli wolnościowej więcej złego, niż ktokolwiek inny. A swoją drogą, to młody nie jestem, więc niecelnyś.
@BongoBong: To szydera z ich retoryki. O to mi chodzi, rozumiesz? Wykop trawi rak zunofikowanej bandy łysych drecholi spod szyldu NS Zadrugi, ONR, MW i prorządowych szczekaczek; rak przejawiający poglądy narodowo socjalistyczne, a nazywający się - sam - "prawicą". Brunatny ściek, o którym mówiłem.

To ludzie, którzy konserwatywnych wolnorynkowców, konserwatystów, liberałów, centrystów nazywają "lewakami" i chcą im siłą odbierać możliwość dyskusji.
@DamianTrzyCzworki @BongoBong

Są dwa powody dla których jest to pseudoprawica, a nie prawica

1. Pierwszy: Słownik języka polskiego PWN:

Prawica - Partia polityczna lub organizacja o zachowawczym programie, opierająca się na takich wartościach jak wspólnota narodowa, rodzina i własność prywatna

O ile, co do wspólnoty narodowej i rodziny się można zgodzić, to własność prywatna jest im co najwyżej obojętna, jeśli nie wroga (vide: obrót ziemią, czy nacjonalizacja gospodarki).

2. Drugi: środowiska
@BongoBong @DamianTrzyCzworki

Słownik języka polskiego ze swojej natury musi być uproszczony i nie możesz go czytać 1:1.


"Jak fakty nie pasują to tezy, to tym gorzej dla faktów".

Weźmy tym razem ENCYKLOPEDIĘ PWN:

prawica:

- zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji [OK - przyp.], przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych [Bardzo nie OK - Narodowi Socjaliści