Wpis z mikrobloga

Hej!

Dawno nie ujawnialiśmy efektów prac z naszej stajni, lecz aktualnie nadarzyła się ku temu bardzo dobra okazja, ponieważ zegarek, który udało nam się przywrócić do życia to prawdziwy biały kruk.

Gallet na Venus 140 z 1929 roku.

Mechanizm typu regulator firmy Venus, którego produkcję na wyłączność od 1929 roku miała firma Gallet. Dalej dostarczany był do takich manukfatur jak: Rolex, Girard Perregaux, Ulysse Nardin i innych producentów szwajcarskich.
Mechanizm typu regulator charakteryzuje się tym, że wskazówki godzinowa oraz minutowa znajdują się na małej subtarczy, zaś odbiorca skupia się na odmierzaniu czasu poprzez wskazówkę chrono, dla której było przeznaczonych wiele specjalnych podziałek na tarczy. Zapobiega to również pokrywaniu się wskazówek, przez co odczyty są czytelniejsze i bardziej dokładne.
Takowe zegarki przeznaczone były dla profesjonalnych pilotów, lekarzy, techników i sportowców. Gallet na Venus 140 był pierwszym oficjalnym czasomierzem z funkcją chronografu podczas wyścigów Indianapolis 500.

#vintagewatches #chronosfera #zegarki #pokazzegarek #watchboners
miguelpl90 - Hej!

Dawno nie ujawnialiśmy efektów prac z naszej stajni, lecz aktual...

źródło: comment_vo9LkAW4pURrAcpA6zPoKFWzr77a6dmm.gif

Pobierz
  • 19
@miguelpl90: pytałem, w jaki sposób robi się takie odnawiane tarcze :) Czy projektujecie tarcze samodzielnie od zera, na podstawie oryginału, czy istnieje jakaś baza projektów? Bo przypuszczam, że sam druk to jest tampodruk? a projekt? Bo te z reguły są naprawdę dopracowane, a w wielu przypadkach z oryginału trudno jest cokolwiek odczytać
@dGustator: technika to oczywiście tampodruk. Jeżeli nie da się odtworzyć tego co jest na tarczy to trzeba szukać wzoru ze starych zbiorów, katalogów, zdjęć etc. plus oczywiście wkład własny, bo nigdy idealnie nie udaje się uzyskać tego co jest w oryginale.
@miguelpl90 o fajnie że pasjonujesz się zegarkami. Co mi powiesz nt. Tego zegarka? Znaleziony w zamurowanym schowku niemieckiej rodziny z lat 40-tych. Złota koperta, był na cienkim skórzanym pasku. Naprawiłem u zegarmistrz bo nie miał koronki. Mechanizm w środku to wychwyt cylindrowy, więc wg zegarmistrza jest to zegarek z 2. połowy XIX. wieku, bo w XX. Wieku taki mechanizm już nie był stosowany. Ze znalezionej literatury wnioskuję iż był to damski zegarek,
fireman2 - @miguelpl90 o fajnie że pasjonujesz się zegarkami. Co mi powiesz nt. Tego ...

źródło: comment_hrW6dxoLftcPKd5x3lovKavCvKTznowF.jpg

Pobierz
@fireman2: ciezko cokolwiek powiedziec. Na pewno ciekawostka historyczna, ale czy ma jakakolwiek wartosc kolekcjonerska tego ci nie jestem w stanie powiedzieć. Jeżeli to pamiątka rodzinna to warto dbac aby byl na chodzie ;)
@miguelpl90 nie pamiątka rodzinna, jestem poszukiwaczem amatorem i znalazłem zamurowany schowek w domu poniemieckim, który kupił mój przyjaciel ( ͡° ͜ʖ ͡°)schowek miał ok 2x1 m i zawierał masę rzeczy codziennego użytku rodziny niemieckiej :-)